za
paypal

PayPal ujawnił, ile posiada kryptowalut

PayPal, czyli znana na całym świecie firma zajmująca się technologią finansową, niedawno ujawnił, ile posiada kryptowalut. Dane znalazły się w nowym kwartalnym raporcie składanym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych.

PayPal i kryptowaluty

Według stanu na 31 marca 2023 r. aktywa kryptowalutowe PayPala były warte 943 mln USD. Wskazuje to na 56-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału, kiedy w raporcie znalazła się kwota 604 mln USD.

Firma dodała, że pozwala swoim “klientom na niektórych rynkach kupować, przechowywać, sprzedawać, odbierać i wysyłać określone kryptowaluty, a także wykorzystywać wpływy ze sprzedaży kryptowalut do płacenia za zakupy”. Wskazała, że pisząc o “kryptowalutach” ma na myśli bitcoina, ether, bitcoin cash i litecoina.

Dowiedzieliśmy się też, że przetrzymywanie aktywów, które firma PayPal przechowuje w imieniu swoich klientów, pozostaje ograniczone do zewnętrznych spółek.

Na dzień 31 marca 2023 r. spółka nie poniosła żadnych strat związanych z ochroną, dlatego zobowiązanie zabezpieczające aktywa kryptowalutowe i odpowiadające im aktywa zabezpieczające zostały zarejestrowane w tej samej wartości

– napisała.

Zestawienie aktywów kryptowalutowych w I kwartale 2023 r. dla PayPal obejmuje 499 mln USD w bitcoinach (w porównaniu z grudniem 2022 r. widać tu wzrost z 291 milionów USD), 362 miliony USD w ETH (wzrost z 250 mln USD). Oprócz tego firma zfromadziła 82 mln USD w bitcoin cash i litecoinie (skok z 63 mln USD).

PayPal
Źródło: raport finansowy PayPala

Rentowność PayPala również wzrosła w pierwszym kwartale tego roku. Na podstawie ogólnie przyjętych zasad rachunkowości (generally accepted accounting principles, GAAP) firma ujawniła zysk na akcję w wysokości 0,70 USD. W pierwszym kwartale 2022 r było to 0,43 USD. Na podstawie zasad innych niż GAAP, zysk na akcję PayPal wyniósł 1,17 USD, w porównaniu z 0,88 USD w pierwszym kwartale 2022 r.

Wypłata poza PayPal

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu PayPal ogłosił, że jego klienci mogą przenosić swoje bitcoiny i ethery poza platformę:

PayPal wspiera natywny transfer kryptowalut między PayPal a innymi portfelami i giełdami.

Członek zarządu PayPala, Jose Fernandez da Ponte, powiedział wtedy portalowi Decryp, że firma ma dalekosiężne plany, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności