Opłaty transakcyjne w sieci Ethereum wzrosły o 300%

Ethereum

Opłaty w sieci Ethereum po raz kolejny poszybowały w górę, tym razem o około 300%. Na rosnące ceny gazu mogły […]

Opłaty w sieci Ethereum po raz kolejny poszybowały w górę, tym razem o około 300%. Na rosnące ceny gazu mogły mieć wpływ dwa odrębne czynniki – załamanie całego rynku oraz emisja nowej kolekcji niewymiennych tokenów (NFT).

Opłaty Ethereum wzrosły do najwyższego poziomu od maja

Opłaty w sieci Ethereum po raz kolejny poszybowały mocno na północ. Tym razem w ciągu jednego dnia wzrosły o około 300%. Zgodnie z danymi YCharts, wczoraj (7 września) osiągnęły one najwyższy poziom od końca maja – 21,29 USD.

oplaty transakcyjne eth

Opłaty transakcyjne w sieci Ethereum | źródło: YCharts

Co spowodowało wzrost opłat transakcyjnych ETH?

Istnieją dwa czynniki, które mogły być przyczyną tak dużych wzrostów. Po pierwsze, z całą pewnością wpływ miało wczorajsze ogólnorynkowe załamanie.

Jak informowaliśmy wczoraj, spadki w ciągu kilku godzin zlikwidowały zarówno krótkie jak i długie pozycje o wartości ponad 2,5 miliarda dolarów. Wszystko za sprawą bitcoina, który zszedł poniżej poziomu 43 tysięcy dolarów oraz ETH nurkującego poniżej 3000 USD.

Tego typu wydarzenie zazwyczaj wywołuje panikę wśród inwestorów. Ludzie zalewają giełdy, w tym te zdecentralizowane, próbując sprzedać swoje pozycje i zapobiec dalszym stratom. To z kolei powoduje wzrost liczby transakcji, a co za tym idzie wzrost opłat. Taka sytuacja ma miejsce za każdym razem, gdy dochodzi do gwałtownego ruchu w którąś ze stron.

Oprócz krachu jest jeszcze jedno wydarzenie, które również mogło być katalizatorem dla rosnących opłat. Swoją przedsprzedaż zakończył wczoraj projekt NFT o nazwie „The Sevens”. Wielu użytkowników informowało, że aby przeprowadzić transakcję musieli poświęcić bardzo dużo gazu. Niektórzy z nich twierdzili nawet, że pomimo wysokiej opłaty, transakcja i tak nie doszła do skutku.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ETH Ethereum gaz opłaty YCharts

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.