OKEx w końcu wznowi wypłaty

2020-11-19 Giełdy kryptowalut

Jedna z większych giełd krypto – OKEx w końcu, po tygodniach oczekiwania wznowi wypłaty środków dla swoich klientów. Platforma po […]

Jedna z większych giełd krypto – OKEx w końcu, po tygodniach oczekiwania wznowi wypłaty środków dla swoich klientów. Platforma po raz pierwszy wstrzymała wypłaty w połowie października. Taka decyzja wstrząsnęła całą branżą.

Do 27 listopada wrócą wypłaty na OKEx

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, pełna możliwość wypłaty aktywów klientów zostanie wznowiona do dnia 27 listopada. OKEx, aby wznowić operacje związane z gorącymi portfelami i zapewnić bezpieczeństwo środków użytkownika przeprowadzi dodatkowe kontrole bezpieczeństwa.

Według giełdy, fundusze użytkowników są w 100% zabezpieczone rezerwami i dlatego „mogą być wypłacone bez żadnych ograniczeń po ponownym otwarciu wypłat”.

Aby przeprosić swoich użytkowników za tak długie oczekiwanie na wznowienie wypłat, platforma stworzy specjalny program lojalnościowy. Póki co nie wiadomo zbyt wiele na ten temat. Więcej szczegółów dowiemy się w ciągu kilku najbliższych dni.

Dzisiejsze ogłoszenie wyjaśnia, dlaczego giełda początkowo zdecydowała się na zamrożenie wypłat. Jeden z posiadaczy prywatnych kluczy „zakończył pomoc władzom we wcześniejszym dochodzeniu”.

W wyniku udziału w dochodzeniu, osoba ta podobno nie była w stanie autoryzować transakcji. OKEx twierdzi jednak, że posiada plan awaryjny na czarną godzinę. Dzięki temu jest w stanie odzyskać środki w przypadku śmierci lub utraty pamięci posiadacza kluczy prywatnych.

„Niestety, nie udało nam się uwzględnić w naszym planie awaryjnym innych konkretnych scenariuszy, takich jak niedostępność posiadaczy prywatnychkluczy z powodu nieprzewidzianych okoliczności. W tym konkretnym przypadku ostateczne rozwiązanie problemu krótkoterminowej niezdolności posiadacza klucza prywatnego nie było zatem rozwiązaniem technicznym”.

Dochodzenie ws. założyciela OKEx

Giełda utrzymuje, że nie była zaangażowana w żadne nielegalne działania. Po początkowym zawieszeniu wypłat, zaczęły napływać doniesienia, że założyciel OKEx, Mingxing Xu, był przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez chińskie władze.

Zaledwie kilka godzin przed zaprzestaniem wypłat przez OKEx, serwis Whale Alert zgłosił szereg dużych transferów pomiędzy OKEx, a nieznanymi adresami portfeli. Był to jeden transfer o wartości 1180 Bitcoinów (BTC) oraz drugi, większy – 3500 BTC. W tym czasie łączna wartość tych transakcji wynosiła około 53,2 mln dolarów.

Tagi
giełda Mingxing Xu okex wypłaty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.