Milionerzy chcą kupić Bitcoiny w ciągu najbliższych dwóch lat

Bitcoin Wiadomości

Milionerzy chcą kupować Bitcoiny. Zgodnie z nowym badanem, blisko 3/4 z ankietowanych osób, które dysponują ponad 1 mln USD, planuje […]

Milionerzy chcą kupować Bitcoiny. Zgodnie z nowym badanem, blisko 3/4 z ankietowanych osób, które dysponują ponad 1 mln USD, planuje kupić BTC w 2021 lub 2022 r.

Milionerzy chcą Bitcoinów

milionerzy bitcoinBadanie firmy doradczej DeVere Group przeprowadzono na ponad 700 milionerach. Wykazało, że prawie trzy czwarte (73 proc.) z nich albo już posiada, albo chce zainwestować w kryptowaluty jeszcze przed końcem 2022 roku. W roku 2019 w takiej samej ankiecie tak pozytywnych odpowiedzi udzieliło 68 proc. osób.

Warto dodać, że uczestnikami badania były osoby, które posiadały ponad 1 milion funtów, czyli około 1,32 miliona USD. Milionerzy pochodzili z paru regionów świata: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu, Australii i Ameryki Łacińskiej.

Najbogatsi interesują się kryptowalutami

Dyrektor generalny i założyciel Grupy DeVere, Nigel Green, napisał w raporcie firmy, że Bitcoin po raz kolejny był jednym z najlepiej działających aktywów w skali roku i to z pewnością wzrost kursu o 125 proc. sprawił, że milionerzy interesują się kryptowalutą.

– Jak pokazuje badanie, te imponujące wyniki przyciągają uwagę bogatych inwestorów, którzy coraz bardziej rozumieją, że waluty cyfrowe są przyszłością pieniądza i nie chcą pozostać w tyle – przekazał. –  Bez wątpienia wielu ankietowanych widziało, że głównym motorem wzrostu cen jest rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych, którzy czerpią korzyści z wysokich zwrotów, jakie obecnie oferuje ta klasa aktywów cyfrowych – dodał.

Warto pamiętać, że także np. decyzja PayPala mogła napędzić na ten rynek zamożnych inwestorów. Przypomnijmy, że firma zaczyna pozwalać swoim klientom na płacenie BTC.

Poza tym w BTC inwestują spółki z Wall Street. Przykładem jest Square Jacka Dorsey’a czy Microstrategy. Obie firmy kupiły kryptowaluty jako zabezpieczenie swojego kapitału.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc milionerzy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.