Oakland Athletics hodluje Bitcoiny

Bitcoin Wiadomości

Zespół Major League Baseball Oakland Athletics twierdzi, że chce zatrzymać każdego Bitcoina, którego nabędzie ze sprzedaży biletów na swoje mecze. […]

bitbay zonda

Zespół Major League Baseball Oakland Athletics twierdzi, że chce zatrzymać każdego Bitcoina, którego nabędzie ze sprzedaży biletów na swoje mecze.

Oakland Athletics sprzedaje bilety za BTC

W wywiadzie dla Bloomberg Technology, prezes Oakland Athletics, Dave Kaval, powiedział, że drużyna zdecydowała się przyjmować Bitcoiny w zamian za bilety na swoje mecze. Powód? Popyt na tego typu formę płatności ze strony kibiców.

– Słyszeliśmy od naszych fanów, że są zainteresowani płaceniem za pomocą kryptowalut i słyszeliśmy to od sześciu lub ośmiu miesięcy, więc powiedzieliśmy: „Hej, zobaczmy i weźmy jeden z naszych produktów, nasz pakiet, wystaw go na sprzedaż za Bitcoiny i zobaczmy, czy znajdziemy jakichś chętnych” – powiedział Kaval.

Jak dodał, plan polega na hodlowaniu BTC. W sposób zespół ma wygenerować dodatkowe zyski, które posłużą do pozyskania nowych, znanych graczy.

– Potrzymamy to [tj. BTC]. Wierzymy w to i mamy nadzieję, że [kurs] nadal będzie rósł – powiedział Kaval.

Ujawnił również, że zarząd drużyny analizuje też korzyści, jakie mogą płynąć z emisji niewymienialnych tokenów (NFT).

– Ogólnie rzecz biorąc, lubimy blockchaina, więc niewymienialne tokeny są czymś, na co patrzymy, zwłaszcza jeśli chodzi o naszą własność intelektualną czy naszych zawodników (…). Są takie rzeczy, które chcemy przełamać w baseballu i sporcie, a to byłby naprawdę świetny obszar do wypróbowania nowych rzeczy w Oakland – stwierdził.

Oakland Athletics NFT na rynku drużyn sportowych

NFT ostatnio często znajdują zastosowanie na rynku muzycznym czy dzieł sztuki. Tyle że tego typu tokeny można wykorzystać także np. na rynku sportowym.

W tej ostatniej kwestii pojawia się np. polski wątek. Chodzi o plany Legii Warszawa. Najsłynniejszy klub piłkarski w naszym kraju tworzy bowiem swój token kibica. Wszystko w ramach współpracy z firmą Chiliz. Tym samym drużyna dołącza do swoich 21 europejskich odpowiedników, którzy także stworzyli swoje tokeny dla fanów. Projekty działają w oparciu o platformę Socios, która należy do Chiliz. Warto przypomnieć, że na takie przedsięwzięcia decydują się już uznane na świecie marki: FC Barcelona, Juventus czy A.C. Milan.

Tagi
bitcoin Bitcoin hodler btc hodl Oakland Athletics

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.