za
aave

Aave zintegruje sidechainy Polygon, aby obniżyć opłaty

2021-04-02
Wiadomości
1,5% dla maluszka

Platforma DeFi Aave, ogłosiła wdrożenie Polygon. Dzięki temu zaoferuje większą skalowalność i niższe opłaty.

Platforma została pierwotnie uruchomiona na Ethereum L1. Szybko stała się jednym z najważniejszych projektów w zdecentralizowanych finansach (DeFi). Swoją popularność zdobyła podczas “lata DeFi” w 2020 roku – okresu, w którym DeFi szturmem przejęło ekosystem kryptowalutowy, stając się jednym z najważniejszych trendów na rynku.

Ethereum było w tym czasie wiodącą siecią blockchain. Jednak w raz z biegiem czasu doświadczyła ona ograniczeń. Zwiększone obciążenie i ceny gazu miały wpływ na projekty, którym początkowo udało się odnieść sukces.

Aave uważa Polygon za rozwiązanie

Teraz, integracja Aave z Polygon pozwoli użytkownikom cieszyć się większą skalowalnością, szybszymi transakcjami i niższymi cenami gazu. Ruch ten jest “pierwszą falą” w misji eksploracji ” Nowych Frontów” przez Aave. Ma ona umożliwić budowania synergii z innymi projektami i zmiany podejścia na wielorynkowe, aby zabezpieczyć przyszły wzrost protokołu.

W pierwszej fazie zostanie wdrożony skalowalny sidechain na Ethereum przy użyciu Polygon. W ten sposób zwiększy się przepustowość sieci i zmniejszą opłaty. Wprowadzenie Polygon umożliwi także współpracę z innymi protokołami i projektami DeFi poprzez ułatwienie komunikacji.

Partnerstwo Polygon z Chainlink pozwoli również protokołowi Aave na zapewnienie lepszej jakości feedów cenowych, co z kolei poprawi standardy protokołu. Chainlink jest bowiem jedną z najlepszych sieci wyroczni w obecnym ekosystemie kryptowalutowym.

Użytkownicy Aave będą mieli również dostęp do MATIC, natywnej kryptowaluty Polygon. Będą mogli używać jej jako zabezpieczenia obok innych aktywów, takich jak USDC, USDT, DAI, WETH, AAVE i WBTC.

Wiele nowych funkcji

Wszystko to stanie się możliwe po wdrożeniu Smart Contract Bridge. Użytkownicy, którzy z niego skorzystają, otrzymają część opłat transakcyjnych wykorzystywanych w MATIC. Będą one służyć do pokrycia opłat transakcyjnych na blockchainie Polygon.

Pomost może być również używany do przenoszenia aktywów z Ethereum na Polygon. Jest to funkcja przydatna dla użytkowników chcących migrować swoje aktywa pomiędzy łańcuchami.

Ostatni wzrost popularności Polygon sprawił również, że proces przenoszenia aktywów do Polygon stał się łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Obsługują go bowiem takie portfele jak np. Metamask

Matic zmienił nazwę na Polygon na początku tego roku, ponieważ chciał stać się rozwiązaniem dla rosnącego problemu zatorów w Ethereum. Projekt przekształca Ethereum w wielołańcuchową sieć i oferuje jej integrację z innymi rozwiązaniami Layer-2.

Wraz z rebrandingiem, Polygon rozszerzył zakres platformy Matic. Firma pozwoliła Ethereum na integrację rozwiązań skalujących, takich jak zkRollups, Optimistic Rollups i Validium. Co więcej, aby stać się “internetem blockchaina”, firma wprowadziła nowe protokoły komunikacji między łańcuchami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności