Legia Warszawa będzie miała swój token

2021-02-23 Blockchain Wiadomości

Najsłynniejszy klub piłkarski w naszym kraju tworzy swój token kibica. Wszystko w ramach współpracy z firmą Chiliz. Legia Warszawa, bo […]

Najsłynniejszy klub piłkarski w naszym kraju tworzy swój token kibica. Wszystko w ramach współpracy z firmą Chiliz. Legia Warszawa, bo o tę drużynę chodzi, jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w mistrzostwach Polski.

Legia Warszawa z własnym tokenem kibica

Na razie o projekcie nie wiemy jeszcze wszystkiego. Ponoć LEG Fan Token zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącach i zapewni kibicom Legii prawo głosu w różnych decyzjach dot. działalności klubu. Posiadacze tokenów będą również uprawnieni do wzięcia udziału w ekskluzywnych grach, konkursach i wydarzeniach z serii VIP. Podaż tokenów zostanie ograniczona tylko do 5 milionów.

Legia Warszawa dołącza tym samym do 21 europejskich dużych drużyn piłkarskich, które niedawno stworzyły swoje tokeny dla fanów. Projekty działają w oparciu o platformę Socios, która należy do Chiliz. Warto przypomnieć, że na takie przedsięwzięcia decydują się już uznane na świecie marki: FC Barcelona, Juventus czy A.C. Milan.

Technologia zmienia rynek sportu

Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa, jest bardzo optymistycznie nastawiony do zastosowania technologii blockchain w kontekście tokenizacji.

– Pionierskie rozwiązania i nowe technologie, które dodatkowo dają naszym kibicom niepowtarzalne możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu naszego klubu, to dokładny kierunek, w którym chcemy się rozwijać – powiedział Mioduski. – Wierzymy, że potencjał najbardziej popularnej marki sportowej w tej części Europy, jaką niewątpliwie jest Legia Warszawa, pozwoli Socios.com zdobyć wielu fanów nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej – dodał.

Prezes i założyciel Socios.com, Alexandre Dreyfus, przywitał Legię Warszawa na platformie Socios i przewidywał, że zwiększy to ogólne zaangażowanie fanów.

– Już niedługo kibice Legii na całym świecie będą mieli nowy sposób na zbliżenie się do klubu, który kochają i będą mogli wpływać na drużynę w ankietach, uzyskać dostęp do nagród z serii VIP, ekskluzywnych promocji, forów dyskusyjnych i nie tylko – wszystko to na Socios.com – powiedział. – Jesteśmy pewni, że tokeny kibiców LEG będą wielkim hitem w gronie fanów i staną się bardzo potężnym nowym narzędziem dla klubu – dodał.

legia warszawa

Tagi
Blockchain Legia Warszawa token

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.