Lee Ju-yeol, szef Banku Korei: kryptowaluty nie mają żadnej wartości

Bitcoin Pozostałe Wiadomości korea południowa podatek

Gubernator Banku Korei, Lee Ju-yeol, wyraził swój sceptycyzm wobec kryptowalut. Jego zdaniem nie mają one żadnej wartości. Stwierdził też, że […]

bitbay zonda

Gubernator Banku Korei, Lee Ju-yeol, wyraził swój sceptycyzm wobec kryptowalut. Jego zdaniem nie mają one żadnej wartości. Stwierdził też, że jego bank rozwija swój projekt dot. cyfrowej waluty. O sprawie donosi lokalna agencja informacyjna Yonhap.

Lee Ju-yeol: kryptowaluty nie mają wartości

Lee Ju-yeol, szef banku centralnego Korei Południowej, jest sceptyczny wobec walut cyfrowych, takich jak Bitcoin (BTC). Powiedział, że aktywa, takie jak Bitcoin, nie mają żadnej wewnętrznej wartości. Urzędnik dodał też, że spodziewa się teraz większych wahań cen na rynku cyfrowych aktywów, stwierdzając, że „bardzo trudno jest przewidzieć cenę, ale cena będzie bardzo zmienna”.

Przemawiając przed Zgromadzeniem Narodowym, odniósł się również do możliwych przyczyn niedawnego gwałtownego wzrostu cen kryptowalut, który doprowadził do tego, że Bitcoin stał się aktywem o łącznej wartości aż 1 biliona USD. Gubernator banku centralnego przytoczył szereg czynników, które mogły do tego doprowadzić. Wskazał np. globalne obawy konsumentów związane z przyszłą potencjalną wysoką inflacją, rosnące zainteresowanie instytucji kryptowalutami, a także ogromny zakup Bitcoinów o wartości 1,5 miliarda USD dokonany przez Teslę.

– Aktywa te w efekcie gwałtownie wzrosły w najkrótszym możliwym czasie – stwierdził Lee. – Powiedziałbym, że ocenę inwestorów instytucjonalnych dotyczącą wykorzystywania Bitcoinów jako zabezpieczenia można zinterpretować jako kolejny [prowzrostowy] czynnik – dodał.

CBDC Korei Płd.

Z kolei według The Korea Times, Lee stwierdził też, że jego bank rozwija już swój projekt cyfrowej waluty.

Bank jest bliski zakończenia przeglądu projektów i odpowiednich technologii dotyczących walut cyfrowych kontrolowanych przez bank – powiedział. Z kolei na początku lutego jego bank wydał książkę poświęconą kwestiom prawnym związanym z CBDC.

Słowa koreańskiego polityka korespondują z wypowiedzą sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen, która skrytykowała Bitcoina w poniedziałkowym wywiadzie. Stwierdziła że kryptowaluta jest „wyjątkowo nieefektywnym sposobem przeprowadzania transakcji”. 

Przy tej okazji warto przypomnieć, że obecnie na rynku Bitcoina widać bardzo gwałtowną korektę ceny. Kurs głównej kryptowaluty spadł z ponad 58 000 USD do ok. 47 500 USD.

Lee Ju-yeol

Tagi
btc Korea Południowa kryptowaluty Lee Ju-yeol

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.