za

Nubank – bank, w który zainwestował Warren Buffett – wyemitował kryptowalutę nucoin

Nexo Earn Aplikacja

Wspierany przez Warrena Buffetta Nubank, neobank z siedzibą w Brazylii, ogłosił wprowadzenie na rynek własnej kryptowaluty nucoin.

Nubank wprowadza na rynek kryptowalutę nucoin

Nubank, jeden z największych cyfrowych neobanków w Ameryce Łacińskiej, ogłosił emisję własnej kryptowaluty o nazwie nucoin. Token, który jest wydawany w sieci Polygon, zostanie przekazany klientom instytucji w ramach airdropa.

Według doniesień mediów nucoin będzie jednym z fundamentów programu cashback, w ramach którego użytkownicy będą otrzymywać nagrody w postaci tokenów. Do tego dojdzie wewnętrzna loteria banku, która także wykorzysta token.

Co ważne, nucoin nie trafi na giełdy kryptowalut, ponieważ wszelkie transakcje zawierane za jego pomocą będą dostępne tylko na platformie Nubanku.

Nie wiadomo, ile wyniesie cena początkowa tokena – o ile w ogóle zostanie ustalona odgórnie.

Jak podają media, Nubank nie poprzestanie na działaniach wymienionych powyżej. Bada też inne opcje wykorzystania kryptowaluty, w tym programy stakingowe, które pozwolą klientom zablokować ich nucoiny, aby otrzymać więcej jednostek w określonym czasie lub dostać więcej losów na loterię banku. Podobno w przyszłości pojawi się też opcja wymiany nucoinów na gotówkę za pośrednictwem platformy.

Emisja i uruchomienie nucoina nie jest zaskoczeniem. Firma pracuje nad tą inicjatywą od października. Fernando Czapski, dyrektor generalny Nubanku, stwierdził wówczas, że bank wierzy w „transformacyjny potencjał technologii blockchain”.

Dodajmy, że inicjatywa jest podobna do tej przeprowadzonej przez firmę świadczącą usługi finansowe Mercado Libre w sierpniu zeszłego roku. Ta również wyemitowała własną kryptowalutę, zwaną mercadocoin, jako część swojego programu lojalnościowego. Mercado Libre ustaliło początkową cenę swojego tokena na poziomie 0,10 USD.

Nubank siedziba

Co na to Buffett?

Pikanterii nowej inicjatywie Nubanku dodaje fakt, że – jak wspomnieliśmy – w instytucję te zainwestował Warren Buffett.

Bank wszedł na giełdę pod koniec 2021 roku, zaś firma Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway, posiada w nim niemałe udziały.

13 maja 2022 r. Nubank uruchomił handel kryptowalutami.  W efekcie kilkadziesiąt milionów jego klientów może„kupować, przechowywać i handlować zasobami cyfrowymi za pomocą tej samej aplikacji” i to bez konieczności rejestrowania nowych kont.

Nie wiemy, co Buffett sądzi o emisji nucoina. Wielokrotnie atakował za to bitcoina, twierdząc, że kryptowaluta to “trutka na szczury”. W podobnym tonie wypowiadał się jego wspólnik, Charlie Munger.

Nie podoba mi się waluta, która jest tak przydatna dla porywaczy, szantażystów i tak dalej. Nie lubię też po prostu przekazywać kilku dodatkowych miliardów dolarów komuś, kto właśnie wymyślił nowy produkt finansowy z powietrza. Myślę, że powinienem powiedzieć, że uważam, że cały ten cholerny rozwój jest obrzydliwy i sprzeczny z interesami cywilizacji. I zostawię krytykę innym

powiedział Munger.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności