za

Naukowy bełkot znika z YouTube. W sprawie pojawia się wątek kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Hakerzy zaatakowali konto Dawida Myśliwca na YouTube. Chodzi oczywiście o popularny program – Naukowy bełkot. W efekcie kanał został usunięty z platformy. W sprawie pojawił się również wątek kryptowalut.

Naukowy bełkot znika z YouTube

Hakerzy przejęli kanał i zaczęli za jego pomocą transmitować konferencję dotyczącą kryptowalut – “The ₿ Word”. Oczywiście nie chodziło o edukowanie użytkowników YouTube, ale oszustwo wyłudzające od widzów ethereum i bitcoiny.

Co ciekawe, przestępcy zmieniali w tym czasie nazwę kanału, transmisje konferencji uruchamiano parę razy, zaś YouTube nie reagował na tego typu sytuacje.

Ostatecznie kanał został usunięty. Całą sprawę komentował Dawid Myśliwiec:

Pół godziny temu odebrałem maila z informacją o zamknięciu konta za naruszenie poważnych wytycznych. Bez ostrzeżenia i wskazania, o co konkretnie chodzi. Bez pytania, czy wszystko OK, czy może nie działo się coś podejrzanego. Bez ukrywania treści budzących wątpliwości itd. Po latach robienia filmów, co do których nie było najmniejszych uwag, w kilkanaście godzin potraktowano mnie jak przypadkowego kmiota, za co mam teraz ogromne pretensje do YouTube i może lepiej, żebym teraz na gorąco nie pisał nic więcej na temat tej procedury.

Jak dodał , zgłosił już swoje pretensje do YouTube i odwołał się od decyzji o usunięciu kanału.

Uruchamiam wszystkie kontakty, żeby to odkręcić

– dodał.

Najdziwniejsze jest to, że Myśliwiec miał cały czas dostęp do konta i mógł np. zmieniać hasło dostępu. Mimo tego hakerzy nadal mieli władzę nad kanałem.

naukowy bełkot

YouTube reaguje nazbyt nerwowo

To nie pierwszy raz, gdy YouTube reaguje tak nerwowo, gdy chodzi o kryptowaluty. Rok temu podobne problemy miał Krypto Raport.

– Nie dostaliśmy żadnego ostrzeżenia, żadnych upomnień – od razu ban! – mówił nam Patryk Kempiński, twórca kanału.

Problemem był jeden z odcinków, a konkretnie jego tytuł.

Wczorajszy odcinek miał bardzo clickbaitowy tytuł „Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!” Oczywiście miało to na celu przyciągnąć wszystkich tych, którzy nabierają się na „wyślij 1btc otrzymasz 2btc” lub na inne scamy w którym czytają o platformach, w które „zainwestował” Szymon Hołownia, Kuba Wojewódzki i inni politycy lub celebryci.

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten materiał spowodował, że „inteligentny” algorytm YouTube postanowił nas, bez żadnych wyjaśnień skasować – mimo, że przez 3 lata obejrzano nas ponad 1,5 mln razy i wyprodukowaliśmy ponad 20 tys. minut contentu

– tłumaczył nam wtedy Kempiński.

Ostatecznie kanał został przywrócony.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 623,53 USD3,36%
Ethereum logo
EthereumETH
3150,85 USD2,35%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
579,19 USD0,66%
Solana logo
SolanaSOL
180,29 USD6,28%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3150,59 USD2,37%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,62%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD1,88%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,46%