za
youtube

“Krypto Raport” usunięty z YouTube! [AKTUALIZACJA]

2020-07-17
Wiadomości

“YouTube usunął nasz kanał” – informuje dziś Krypto Raport. Co się stało? Dlaczego największa platforma z klipami video podjęła taką decyzję?

Krypto Raport vs. YouTube

Jak wiecie, Krypto Raport był jednym z największych polskich kanałów na YouTube, który publikował treści dot. kryptowalut. Nierzadko informował też o scamach i kontrowersyjnych projektach. Patryk Kempiński tłumaczył w swoich programach wiele kwestii dot. blockchaina zawsze w merytoryczny i wyważony sposób. Dlaczego więc YouTube dziś usunął jego kanał?

Nie dostaliśmy żadnego ostrzeżenia, żadnych upomnień – od razu ban! – czytamy w oświadczeniu kanału w social mediach.

Problemem był jednak wczorajszy odcinek, a konkretnie jego tytuł.

“Wczorajszy odcinek miał bardzo clickbaitowy tytuł “Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!” Oczywiście miało to na celu przyciągnąć wszystkich tych, którzy nabierają się na “wyślij 1btc otrzymasz 2btc” lub na inne scamy w którym czytają o platformach, w które “zainwestował” Szymon Hołownia, Kuba Wojewódzki i inni politycy lub celebryci.

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten materiał spowodował, że “inteligentny” algorytm YouTube postanowił nas, bez żadnych wyjaśnień skasować – mimo, że przez 3 lata obejrzano nas ponad 1,5 mln razy i wyprodukowaliśmy ponad 20 tys. minut kontentu”

– tłumaczy dalej Kempiński.

Jak sam dodaje, “od ponad 3 lat edukujemy, ostrzegamy przed piramidami finansowymi (a było ich już dużo) i dzięki naszym treściom wielu uchroniło swoje oszczędności.”

Odwołanie się od decyzji portalu

Oczywiście zrobiliśmy odwołanie oraz próbujemy skontaktować się z YouTube na wszelkie możliwe sposoby – dowiadujemy się z oświadczenia kanału.

“Wiemy nie od dziś, że YT prowadzi mocną politykę w zwalczaniu treści kryptowalutowych. Od 1,5 roku nasze zasięgi były notorycznie obcinane, jednak się nie poddawaliśmy i cały czas dostosowywaliśmy się do nowych trendów. Oczywiście nie robiliśmy “challenge” pt. skaczę do oczka wodnego mojej babci”, przez to wiedzieliśmy, że nigdy nie trafimy na kartę na czasie – ale nie potrzebowaliśmy tego. Smutne jest to, że platforma, która mianuje się demokratyczną i kapitalistyczną platformą wcale nią nie jest”

– czytamy dalej.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na naszym portalu.

Update

Właśnie otrzymaliśmy oświadczenie Patryk Kempińskiego, które rzuca więcej światła na sprawę:

“Dziś o 2:30 otrzymaliśmy powiadomienie z YT, że wyłączają nam top czas (czyli możliwość komentowania transmisji LIVE) a od razu przyszedł kolejny mail z informacją, że ze względu na naruszenia:

“Nie zezwalamy na publikowanie materiałów, które zachęcają do nielegalnych działań lub naruszania wytycznych YouTube. Jedynym wyjątkiem są materiały o charakterze edukacyjnym lub dokumentalnym. Ich celem w żadnym wypadku nie powinno być jednak pomaganie odbiorcom w takich działaniach ani zachęcanie do nich. Gdy przesyłasz film, podawaj jak najwięcej informacji w tytule i opisie, aby pomóc nam i widzom zrozumieć główny cel zamieszczenia materiału.”

Jest to już pewne, że jakieś konta musiały nas zgłosić, a potem algorytm dokończył sprawę. Nie ukrywam, że przez 3 lata naszej działalności narobiliśmy sobie trochę “wrogów”,wśród osób namawiających na piramidy finansowe, ponieważ nigdy nie baliśmy się mówić prawdy i ostrzegać widzów przed projektami wątpliwego pochodzenia.

Wszystko to prawdopodobnie za sprawą ostatniego materiału LIVE pod bardzo clickbaitowym tytułem “Rozdaję za darmo Bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!”

Mieliśmy jeden cel. Przyciągnąć jak największą ilość widzów aby przestrzec przed ostatnio bardzo popularnymi oszustwami jak”1000BTC GIVEAWAY”, czy “SEND 1 BTC and RECEIVE 2 BTC”, które były reklamowane poprzez platformę YouTube czy chociażby poprzez shakowane konta celebrytów na Twitterze.”

https://www.facebook.com/136996730189310/posts/669532056935772/?d=n

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 668,45 USD3,62%
Ethereum logo
EthereumETH
3146,68 USD2,25%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,54 USD0,57%
Solana logo
SolanaSOL
179,93 USD6,09%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,12%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3145,77 USD2,24%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,94%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD2,70%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,64%