za
petrodolar

Takaya Nakamura: Japonia musi pośpieszyć USA, w tworzeniu cyfrowego dolara

2020-07-17
Bez kategorii
robinhood aplikacja rejestracja

Takaya Nakamura, członek zarządu Japońskiej giełdy kryptowalutowej Fisco, uważa, że Japonia znajduje się daleko w tyle, jeżeli chodzi o stworzenie własnej cyfrowej waluty banku centralnego i powinna wejść we współpracę ze Stanami Zjednoczonymi

Japoński rząd ma zamiar wkrótce wcielić do swojego planu gospodarczego swoje CBDC, jednak kraj ten jest znacznie opóźniony względem Chin, które przodują w tym zakresie i aktualnie przeprowadzają już testy cyfrowego juana na masową skalę.

Nakamura stwierdził, że w globalnych wyścigach o pozycję w stworzeniu waluty cyfrowej, rolą Japonii powinno być nakłonienie Stanów Zjednoczonych do poważniejszego zaangażowania się w CBDC.

“Japonia nie ma już takiej władzy by zrobić coś samodzielnie, dlatego jest zrozumiałe, że chcą współpracować z innymi zaawansowanymi krajami i mieć wpływ na rozwój walut cyfrowych”.

– powiedział Nakamura.

Bank Japonii wszedł już we współpracę z Bankami Centralnymi Wielkiej Brytanii, strefy euro, Kanady, Szwecji i Szwajcarii w zakresie badania walut cyfrowych. Stany Zjednoczone nie wyraziły jeszcze swojego stanowiska w tej sprawie.

“Myślę, że Japonia ma nadzieję, że Stany Zjednoczone pójdą naprzód i zablokują rozwój cyfrowego juana poprzez cyfryzację dolarów amerykańskich”.

– stwierdził Nakamura.

Kiedy Stany Zjednoczone stworzą cyfrowego dolara?

W zeszłym miesiącu, przewodniczący Rezerwy Federalnej – Jerome Powell, nie ujawnił żadnych konkretnych postępów w kwestii rozwoju cyfrowego dolara. Jednak przed komisją ds. usług finansowych w Parlamencie, stwierdził:

“Jeśli to ma być dobre dla gospodarki Stanów Zjednoczonych i światowej rezerwy walutowej, którą jest dolar, to musimy tam być i musimy to najpierw zrozumieć.”

W obliczu zaciętej rywalizacji pomiędzy USA i Chinami oraz szybkim rozwojem CBDC w państwie środka, Nakamura uważa, że stworzenie cyfrowego dolara to tylko kwestia czasu.

Inną możliwością byłoby wykorzystanie zmienionej wersji facebookowej libry. W kwietniu Libra zmieniła białą księgę tak aby była zgodna z regulacjami w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności