za
Nasdaq kryptowaluty

Nasdaq pomoże inwestorom przechowywać kryptowaluty

bitcoin halving party

Nasdaq Inc. chce wykonać kolejny krok w stronę sektora kryptowalut. Planuje uruchomić usługę powiernictwa dot. cyfrowych aktywów. Chce tego dokonać do końca drugiego kwartału tego roku.

Nasdaq zaoferuje kryptowalutową usługę

Ira Auerbach, Senior Vice President and Head of Nasdaq Digital Assets, powiedział w niedawnym wywiadzie, że Nasdaq będzie dążyć do uzyskania wszystkich niezbędnych zezwoleń i stworzenia infrastruktury technicznej, która pozwoli inwestorom przechowywać blockchainowe aktywa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, giełda może zacząć oferować tego typu usługi jeszcze w 2023 roku.

Nasdaq złożył również wniosek do nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych o statut spółki powierniczej.

Jeżeli wszystko się powiedzie, Nasdaq będzie więc wkrótce wymieniane obok takich marek z branży finansowej jak najstarszy bank USA, BNY Mellon, czy Fidelity Investments. Firmy te już działają bowiem jako depozytariusze kryptowalut.

Przechowywanie zasobów cyfrowych, takich jak bitcoin i ether, może być znaczącym krokiem w rozwoju giełdy. Dziś to właśnie umiejętne zabezpieczenie kryptoaktywów stanowi jedną z największych barier wejścia na rynek blockchainowych inwestycji. Warto jednak dodać, że powyższe nie będzie pierwszym tego typu działaniem tego podmiotu. Giełda już w poprzednim roku stworzyła dział o nazwie Nasdaq Digital Assets, którego celem jest pomaganie instytucjom chcącym zainwestować w tę nową klasę aktywów.

Tal Cohen, wiceprezes wykonawczy giełdy, twierdzi, że duże firmy i instytucje wykazały już rosnące zainteresowanie kryptowalutami. Zarządzana przez niego platforma jest uważana za podmiot, który może pomóc w przyspieszeniu adopcji cyfrowych aktywów.

Nasdaq

Sama Adena Friedman, prezes Nasdaq, jest zdania, że “technologia, która leży u podstaw ekosystemu zasobów cyfrowych, może w dłuższej perspektywie zmienić rynki”.

Aby wykorzystać tę szansę, skupimy się na dostarczaniu rozwiązań na poziomie instytucjonalnym, które zapewniają większą płynność, integralność i przejrzystość w celu wspierania ewolucji

– dodaje.

Instytucje wrócą na rynek kryptowalut?

Nie można wykluczyć, że na rynek kryptowalut wkrótce powrócą instytucje. Fed powoli zaczyna bowiem odchodzić od polityki zacieśniania ilościowego i powracać do dodruku. Za kilka miesięcy może nawet zacząć obniżać stopy procentowe. To zkolei napędzi hossę na rynkach papierów wartościowych i ryzykownych aktywów, takich jak bitcoin. Nasdaq wyraźnie przygotowuje się na powyższe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności