Open in Spotify

Dziś w Bitcoin Radio

11 lat temu odbył sie pewien pokerowy turniej. Nagroda dla zwycięzcy było 1500 BTC – wtedy równowartość 120 dolarów. Jak zapewne się domyślacie, w 2021 roku suma ta pozwoliłaby nie tylko na dobry obiad, ale także na dostatnia emerytura w cieplejszym klimacie. Historia analogiczna do Bitcoinów Pizzy Laszlo Hanyecza – mimo to bawi za każdym razem.

Cardano znajduje się ostatnio w centrum uwagi. Powodem jest nie tylko osiąganie ATH przez coin ADA, ale także odważne wypowiedzi Charlesa Hoskinsa, który stoi na czele projektu. Cardano zarzuca się brak faktycznej użyteczności. W tym tygodniu jednak dowiedzieliśmy się, że projekt szykuje się do przełomu. Już w przyszłym miesiącu uruchomione zostaną smart contracts.

Michael Saylor z Microstrategy stanie się bohaterem kącika wrozenia z fusow w 39 epizodzie Bitcoin Radio. Saylor twierdzi, że Bitcoin osiągnie cenę 5 milionów dolarów. Serio. Na poważnie. To trochę zabawne, biorąc pod uwagę, jak bardzo jego spółka jest “zapakowana” w króla kryptowalut.

Temat tygodnia

Tematem tygodnia jest oficjalnie rozpoczęty altcoin season. Popularny kryptowalutowy analityk i youtuber Ben Armstrong podzielił sie swoja opinia na temat obiecujących altcoinów, ktore kosztuja mniej niz $1 za sztukę.

na liście znalazły się pozycje nowe, ale także takie, ktore juz dosc dobrze znamy. Co ciekawe, każda pozycja przedstawiona przez Armstronga w ostatnim czasie zaliczyła gwałtowny wzrost ceny (nawet o kilkaset procent).

Propozycje Armstronga nie są jednak w tym wszystkim najważniejsze. Przede wszystkim chodzi o to, że wreszcie możemy powiedziec, ze Bitcoin przestaje dominować w kwestii tempa wzrostu. Wiele altcoinów rośnie o wiele szybciej os tworu Satoshi Nakamoto – co to sugeruje? Inwestorzy prawdopodobnie chca zarobic duzo i szybko na czymś, co nie jest tak drogie jak BTC – da sie to zrozumiec. To jednak bardzo przypomina fazę rynkowej manii z 2017/18 roku. Pamiętacie, jak to się skończyło wtedy? No wlasnie.

Tagi
ben armstrong bitcoin bitcoin radio btc

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.