za
Na rynku kryptowalut ponownie leje się krew. Bitcoin poniżej 19 000 USD

Na rynku kryptowalut ponownie leje się krew. Bitcoin poniżej 19 000 USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Na rynku kryptowalut ponownie widać spadki. Bitcoin spadł poniżej 19 000 USD. Z kolei ether kosztuje ok. 1300 USD.

Spadki na rynku kryptowalut

Kurs bitcoina wynosi dziś ok. 18 800 USD. Oznacza to spadek o 6% w skali doby i aż 13-procentową stratę w ciągu 7 dni. Jest jeszcze szansa na to, że kryptowaluta wyrysuje na wykresie podwójne dno, co będzie dobrą podstawą do dalszych, mocnych wzrostów. Przesądzą o tym jednak najbliższe godziny.

Nastroje na rynku BTC nie są jednak dobre. Ostatnie badania dot. wskaźnika strachu i chciwości zostały przeprowadzone cztery dni temu, przy cenie 20 267 USD. Wtedy indeks pokazał 28, czyli strach. Przy aktualizacji z pewnością spadnie o kilka punktów, do poziomu ekstremalnego strachu.

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje obecnie 1311 USD. To mniej o 8,8% niż wczoraj i aż 24% mniej niż tydzień temu.

W przypadku ETH mamy jednak do czynienia z dość naturalną, mocną korektą. Przez ostatnie tygodnie kryptowaluta drożała w oczekiwaniu na the Merge, czyli zmianę algorytmu emisji nowych coinów z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Ta miała miejsce 15 września. Po niej zaszło często spotykane na rynkach finansowych zjawisko: “kupuj plotki, ale sprzedawaj fakty”. W praktyce oznaczało to, że napompowany dobrym newsem rynek rozpoczął korektę kursu.

Możliwe, że pod kątem nastrojów nie będzie jednak tak źle, jak w przypadku BTC. Ostatnie badanie indeksu strachu i chciwości ETH przeprowadzono 15 września, przy cenie 1634 USD. Wtedy nastoje były na poziomie 39, czyli neutralnym. Dziś zapewne spadły, ale raczej nie do obszarów ekstremalnego strachu.

Co dalej z kursem?

Na rynku blockchaina może niebawem rozpocząć się nowa epoka. Długoterminowo ether może powalczyć o status pierwszej kryptowaluty branży. Obecnie jednak to nadal BTC jest “przewodnikiem stada”. Jeśli nie uda się wyrysować wspomnianego podwójnego dna i kurs spadnie poniżej 17 600 USD, cały rynek zostanie ponownie zalany krwią. Na nową hossę z pewnością poczekamy do 2024 r. Kolejne miesiące będą stały raczej pod znakiem spadków i trendu bocznego.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.