za
Przyszło nowe, czyli The Merge ETH

Przyszło nowe, czyli The Merge ETH

Nexo Earn Aplikacja

Coś co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niewyraźną obietnicą, którą trudno było dostrzec, teraz stało się niezaprzeczalnym faktem. Oto bowiem kończy się era starego (och, jakże strasznie to brzmi w kontekście młodego przecież sektora kryptowalut), dobrego Ethereum. Oto bowiem nadszedł The Merge, które z niemal biblijnym rozmachem położył podwaliny pod ETH 2.0. W tekście omawiamy the Merge z perspektywy górników. Jest to kolejny artykuł z serii poświęconej miningowi kryptowalut, którą tworzymy wspólnie z firmą Unlimited.

Nie wszyscy cieszą się ze zmian

Dla wielu konserwatywnych deweloperów Ethereum zmiana związana z The Merge może być ciężka do zaakceptowania i to na kilku płaszczyznach. Zaczynając od tej najbardziej fundamentalnej i przyziemnej kwestii, czyli od odejścia od algorytmu Proof of Work na rzecz Proof of Stake, poprzez deklaracje producentów koparek. Mowa tu między innymi o firmie BITMAIN, która zapowiedziała, że nie zaakceptuje nowego łańcucha i pozostaną przy wydobyciu ETH dotychczasową metodą, a kończąc na kwestiach natury ideologicznej, czyli rzekomym rozminięciu się polityki platformy Vitalika z pierwotnymi ideami Satoshiego Nakamoto. Duży sprzeciw środowiska i kilkukrotnie przekładana data samego wydarzenia mogą budzić pewien niepokój w środowisku kryptowalut. Na szczęście my trzymamy rękę na pulsie i zrobimy wszystko, aby przeprowadzić Was przez te zmiany obronną ręką.

Umarł król, niech żyje król

Zacznijmy od tego, że nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć pełnego wymiaru konsekwencji The Merge i istnieje kilka odmiennych scenariuszy tego co może teraz nastąpić. Po wsłuchaniu się w branżowe głosy i echa jesteśmy w stanie powiedzieć jedno – wiele będzie musiało się wydarzyć, żeby (prawdopodobnie) nie zmieniło się zbyt wiele. Wspomniana wcześniej firma BITMAIN twardo obstaje przy kopaniu starego ETH. Jeśli jej tropem podążą pozostali giganci tego rynku to może dojść do sytuacji, w której będziemy mieli do czynienia z utworzeniem nowych-starych forków i tokenów. Przypadek bitcoina sprzed kilku lat może mieć tu precedensowy charakter. W związku z tym rodzi się jednak kolejne pytanie – jak poradzą sobie na rynku naśladowcy starego Ethereum?

Co jeśli jednak Vitalik i jego zespół uznają, że ETH 2.0 jest wart szeroko zakrojonej akcji promocyjnej i blokady malkontentów spod znaku PoW? Może wówczas dojść do swoistej migracji użytkowników w stronę algorytmów takich jak Kapow, ETCHASH, Autolycos. Od tego zaś już tylko krok do powstania zupełnie nowych algorytmów, które wspierane finansowo przez odpowiednie podmioty mogą zająć lukę w pozostawionej bez nadzoru wolnej mocy obliczeniowej koparek.

Raz, dwa, trzy, SEC na wszystko patrzy!

Eksperci wskazują na kolejną niepewną kwestię stojącą przed organizatorami The Merge. Mowa tu o niejednoznacznym stanowisku Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która nie wydała jeszcze jednoznacznego stanowiska w sprawie zmiany algorytmów z PoW na PoS. Rodzi to obawy o powstanie problemów związanych z potencjalną zmianą klasyfikacji klasy aktywów i rodzaju używanych w transakcjach narosłych wokół ETH 2.0 instrumentów finansowych. Skutkować to może sporymi wahaniami w notowaniach ETH i zniechęcić potencjalnych inwestorów.

Przyszło nowe, czyli The Merge ETH

Co dalej?

Z tego miejsca pragniemy uspokoić wszystkich zaniepokojonych potencjalnym chaosem i przetasowaniami na rynku kryptowalut. Trzymamy rękę na pulsie i analizujemy wszystkie potencjalne scenariusze. Na tę chwilę jako najbezpieczniejsze rozwiązanie jawi się wystawienie posiadanej przez nas mocy obliczeniowej na sprzedaż.

Istnieją dwa popularne serwisy, które oferują bezpieczne i wygodne rozwiązania – giełda mocy NICEHASH i multipool PROHASHING. Oba warianty to całkowicie zautomatyzowane i transparentne przyjazne użytkownikom procesy oparte o system HIVEOS. Dzięki nim możemy niejako sprzedawać lub wynajmować innym podmiotom moc obliczeniową naszych urządzeń opartych o algorytmy ETHASH. Jeśli więc dotychczas stawialiście na kopanie ETH i czujecie się pozostawieni sami sobie to wspomniane wyżej serwisy pomogą Wam znaleźć intratne zamienniki dla odchodzącego w cień Ethereum. Innymi słowy, istnieje rozwiązanie. Coś, co w dobie dominacji ETH wydawało się niezbyt opłacalne ze względu na prowizję pobieraną przez tego typu serwisy, teraz nabiera kształtu konkretnej alternatywy i najbardziej opłacalnego rozwiązania. Zdejmuje też z użytkownika uciążliwy i czasochłonny proces analizy notowań, poszukiwania potencjalnych trudności i mielizn wyłaniających się z bardzo zmiennego rynku w postmerge’owskiej rzeczywistości.

PROHASHING – jak zacząć?

Po analizie opłacalności wyżej wymienionych rozwiązań optymalnym wydaje się nam to proponowane przez serwis PROHASHING. Na ten moment przedstawia się ono jako najbardziej opłacalne i przyjazne użytkownikom. Postanowiliśmy przedstawić Wam krótki tutorial, dzięki któremu będziecie mogli w szybki i wygodny sposób postawić swoje pierwsze kroki w serwisie multipool PROHASHING.

Zacznijmy od założenia konta użytkownika. Dzięki skorzystaniu z poniższego linku otrzymacie 0,50% bonusowych zysków przez okres 30 dni. Wystarczy kliknąć o w ten link. Alternatywą może być skorzystanie z kodu polecającego (tzw. refferer code: yy2Zoi7J). Dzięki tym rozwiązaniom nie tylko zadbacie o swój portfel, ale również aktywnie pomagacie nam stworzyć silną społeczność w ramach serwisu PROHASHING.

Jeżeli już posiadacie swoje konto w serwisie PROHASHING, to polecamy założyć nowy profil przy skorzystaniu z powyższą referencją. Firma Unlimited stara się bowiem budować społeczność, która będzie mogła korzystać z kolejnych ulg i udogodnień, a każda dodatkowa rejestracja umacnia ich pozycję negocjacyjną w relacjach z nowymi partnerami. Po pomyślenie przeprowadzonej rejestracji warto również dopełnić wszelkich formalności, m.in. zarejestrować nazwę użytkownika w serwisie Unlimited, aby mogli ustawić Wasze koparki w systemie hiveOS.

Co ciekawe, serwis PROHASHING pozwala użytkownikom na ustawienie wypłaty w dowolnych kryptowalutach, w tym i takich których, z różnych względów, kopać nie można. Istnieje zatem możliwość, że otrzymamy wypłatę w starej wersji ETH na aktualny adres. Jest również możliwość ustawienia dowolnego składu portfela, jak choćby 50/50 ETH/BTC.

W razie jakichkolwiek problemów administracja Unlimited pozostaje do dyspozycji i zawsze pomoże w konfiguracji za pomocą dostępu zdalnego poprzez aplikację AnyDesk. Zalecamy nie zwlekać i zarejestrować się w serwisie PROHASHING jak najszybciej. Przewidujemy bowiem duże obciążenie serwerów hiveOS związanych z The Merge. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy Ethereum muszą teraz przestawić swoje koparki.

Nie taki The Merge straszny jak go malują

Zmiany na rynku kryptowalut związane z The Merge mogą mocno wstrząsnąć niejednym portfelem. My jednak zalecamy spokój i opanowanie. Dynamiczne i rozwijające się rynki mają to do siebie, że co jakiś czas ulegają przeobrażeniom. W takich momentach warto postawić na eksperckie rozwiązania i wsłuchać się w opinie fachowców. Zespół analityczny Unlimited na bieżąco monitoruje sytuację, dbając przy tym o opracowywanie najlepszych i najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku.

Jeśli jesteście zainteresowani miningiem kryptowalut, szukacie informacji o koparkach, chcecie takową zakupić lub oddać do serwisu, to zapraszamy serdecznie do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej firmy Unlimited.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności