za
MicroStrategy dokupi btc

Michael Saylor uważa, że bitcoin jest lepszy niż złoto

robinhood aplikacja rejestracja

Bitcoin jest lepszy niż własność fizyczna, uważa Michael Saylor z MicroStrategy, który pojawił się na Australijskiej Konwencji Crypto. W czasie przemówienia podkreślił zalety najstarszej kryptowaluty świata.

Bitcoin jest lepszy od złota

Saylor podkreślił, że bitcoin jest wspierany przez sieć górników i energię o wartości 20 miliardów dolarów. Następnie wskazał, że tradycyjne aktywa, takie jak złoto (w dużych ilościach) i ziemia, są niemożliwe do przeniesienia na duże odległości.

Jeśli masz nieruchomość w Afryce, nikt nie będzie chciał jej od ciebie wynajmować, jeśli mieszka w Londynie. Ale jeśli masz milion dolarów w bitcoinie, możesz je pożyczyć komukolwiek na świecie

tłumaczył.

Podkreślił też wysokie koszty utrzymania i podatki związane z długoterminowym posiadaniem i dziedziczeniem własności fizycznej, które w przypadku bitcoina nie istnieją.

Bitcoin reprezentuje własność, którą możesz nabyć w małych kawałkach, które możesz nosić przy sobie, gdziekolwiek jesteś. Możesz dać swoim dzieciom, a potem dzieci swoim dzieciom

– powiedział.

Według Saylora tylko osoby, takie jak król Karol III, mogą przekazywać swoje bogactwo, nie martwiąc się o opodatkowanie, „chyba że mowa o bitcoinie”. Dodał, że sieci Bitcoin nie udało się zhakować od ponad 13 lat i jest obecnie „najbezpieczniejszą siecią na świecie”.

Na koniec założyciel MicroStrategy podkreślił, że blockchain bitcoina jest regularnie aktualizowany, co sprawia, że sieć staje się coraz szybsza i bezpieczniejsza. Wspomniał też o innowacjach dotyczących aplikacji warstwy 2 i warstwy 3.

Mike McGlone uważa podobnie

Analityk Bloomberga, Mike McGlone, niedawno wyraził opinię, że bitcoin jest czymś, co ma dobrą pozycję, aby wyprzedzić pod kątem znaczenia akcje. Jak dodał, rynek tradycyjnych finansów czeka duży kryzys.

Bitcoin to joker [w talii kart], (…) jest teraz bardziej gotowy do osiągnięcia lepszych wyników, gdy akcje spadają

– napisał.

Jak dodał, bitcoin idzie w kierunku stania się safe heaven, czymś przypominającym “złoto i obligacje”. Z kolei portal Cointelegraph, uważa, że choć bitcoin może podążać za wycenami obligacji skarbowych i złota, ether (ETH) „może mieć wyższą korelację z akcjami”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.