BTCvsBCH

Microstrategy jest już 100 mln na plusie

Bitcoin
bitbay zonda

W dniu 27 października spółka MicroStrategy ogłosiła swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020 roku. Na samym początku raportu widzimy Michaela Saylora, założyciela MicroStrategy, mówiącego o zakupie BTC za 425 milionów dolarów. Według Michaela, adaptując BTC, firma zaoferowała inwestorom możliwość większego zwrotu. Oprócz tego zyskała widoczność rynkową.

Niezrealizowany zysk 100 mln dolarów

Przy aktualnej cenie BTC na poziomie 11 600 dolarów, 38 250 Bitcoinów zakupionych przez MicroStrategy ma wartość 521 milionów dolarów. Tak więc w ciągu ostatnich 3 miesięcy MicroStrategy osiągnęła niezrealizowany zysk w wysokości około 100 milionów dolarów. Co ciekawe według kryptoanalityka Kevina Rooke’a, ten niezrealizowany zysk firmy jest o 28% większy niż jej zyski operacyjne z działalności w ciągu ostatnich 3,5 roku.

W raporcie finansowym za 3Q 2020 Michael stwierdza, że trzymając w swoim bilansie BTC zamiast gotówki, spółka może zaoferować inwestorom wyższe zyski. Wykres danych Rooke’a pokazuje, że w okresie od 1 kwartału 2017 do 2 kwartału 2020 zysk netto spółki wyniósł blisko 78 mln USD. Jest to o 28% mniej, niż spółka osiągnęła kupując Bitcoina w ciągu ostatnich 2 miesięcy.

Niesamowity wzrost ceny akcji

Po II kwartale 2017 roku, notowany na NASDAQ MSTR (MicroStrategy Share) spadł o ponad 33%. Od tego czasu MSTR walczy o przekroczenie poziomu oporu 155 dolarów. Jednak zaraz po ogłoszeniu przez spółkę, że zainwestowała w Bitcoina, akcje zaczęły się pompować. W tym momencie, akcja MSTR kosztuje nieco ponad 175 dolarów. Oznacza to, że od lipca 2020 r. cena wzrosła o 48%.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy zainteresowanie instytucji Bitcoinami gwałtownie wzrosło. Oprócz MicroStrategy w BTC zainwestowała firma Jacka Dorseya Square, Stone Ridge, PayPal, JPMorgan czy DBS.

Ostatnie newsy zdziałały cuda jeżeli chodzi o cenę i dominację Bitcoina. W ciągu ostatnich 24 godzin jego cena wzrosła o 2,1% i dotknęła ATH od stycznia 2018 roku. W momencie pisania tego artykułu BTC oscyluje na poziomie 13 500 dolarów, a jego dominacja to 62.5%.

 

Tagi
bitcoin btc instytucje inwestycje microstrategy

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.