Inwestowanie w Bitcoina jest dziś mniej ryzykowne niż 10 lat temu – mówi Novogratz

Bitcoin Wiadomości pal bitcoin

Inwestowanie dużych pieniędzy w Bitcoina 10 lat temu wiązało się z ogromną niepewnością. Według Mike’a Novogratza, byłego zarządzającego funduszem hedgingowym, […]

bitbay zonda

Inwestowanie dużych pieniędzy w Bitcoina 10 lat temu wiązało się z ogromną niepewnością. Według Mike’a Novogratza, byłego zarządzającego funduszem hedgingowym, zakup takich aktywów jest dziś o wiele mniej ryzykowny.

Inwestowanie w BTC jest bezpieczniejsze i łatwiejsze niż dekadę temu

inwestowanieBitcoin (BTC) zyskał przez ostatnią dekadę nie tylko na cenie, ale też w kwestii popularności. W efekcie duzi gracze z głównego nurtu, tacy jak MicroStrategy, zaczęli ostatnio inwestować duże sumy pieniędzy w tego typu aktywa. Tym samym kryptowaluty stają się czymś normalnym, a nie zabawką dla geeków czy spekulantów, jak wcześniej postrzegano BTC.

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, powiedział, że Bitcoin jest teraz oczywistą częścią świata finansów.

„Biorąc pod uwagę ryzyko, BTC jest dziś łatwiejszą inwestycją niż kiedykolwiek”

– przekazał Novogratz w tweecie z 27 października. Dodał, że ryzyko związane z BTC zmniejsza się z miesiąca na miesiąc.

BTC to aktywo, ale nie waluta

Ostatnio wokół BTC było głośno, bowiem na kryptowalutę (ale też na np. ETH) otworzyła się firma PayPal, która od kolejnego roku umożliwi swoim klientom w części krajów płacenie za zakupy w cyfrowych walutach (te będą od razu zamieniane na waluty fiat, więc sprzedawca dostanie już dolary, euro, itp). Novogratz nie sądzi jednak, by  zmieniło to coś w kwestii charakteru BTC Przynajmniej obecnie.

Nie sądzę, by Bitcoin był używany jako waluta transakcyjna w jakimkolwiek czasie w ciągu najbliższych pięciu lat – powiedział Novogratz w wywiadzie dla Bloomberg TV opublikowanym 23 października. – Bitcoin jest używany jako środek przechowywania wartości. Ludzie martwią się, że banki centralne na całym świecie deprecjonują waluty fiducjarne – dodał.

Ma rację. Na przykład Fed w USA wydrukował ogromną ilość dolarów w samym 2020 roku. Oficjalnie wszystko w związku z pandemią COVID-19.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin kurs bitcoin Mike Novogratz

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.