Bitcoin

JP Morgan sugeruje, że Bitcoin jest dobrą inwestycją

Piekło zamarzło. Jeśli ktoś pamięta rok 2017, wie, że szef JP Morgan, jednego z czołowych banków inwestycyjnych w USA, Jamie […]

Data publikacji: 25 października 2020

bitbay

Piekło zamarzło. Jeśli ktoś pamięta rok 2017, wie, że szef JP Morgan, jednego z czołowych banków inwestycyjnych w USA, Jamie Dimon, otwarcie krytykował wtedy Bitcoina. Uważał, że nie ma sensu inwestować w kryptowaluty i wyśmiewał ludzi, którzy to robią (w tym swoją córkę). Teraz zarządzany przez niego bank twierdzi, że BTC to dobra inwestycja.

JP Morgan: Bitcoin zaczyna hossę

W swoim nowym raporcie JP Morgan stwierdza, że Bitcoin to dobra inwestycja, która może być zestawiana na równi ze złotem.

Skąd taka zmiana? Następowała ona etapami. Bank zaczął pracę nad swoją kryptowalutą – JP Coinem. Teraz zaś spojrzał na BTC chłodnym okiem swoich analityków. Ci doszli do wniosku, że istnieją co najmniej trzy powody, dla których kryptowaluta zyska na wartości.

Dlaczego BTC ma rosnąć na wykresie?

jp morgan bitcoinPo pierwsze, rynek BTC jest niedoszacowany. Dziś aż 2,6 biliona USD jest przechowywanych w funduszach ETF i sztabach złota. Z kolei kapitalizacja rynkowa BTC pozostaje na stosunkowo niskim poziomie – „tylko” 240 miliardów USD.

To nie koniec. Analitycy są zdania, że na rynek powoli wkraczają milienialsi. Ci zaś przychylniej patrzą na kryptowaluty, a mniej na złoto.

Do tego Bitcoin jest łatwiejszy w transporcie. Jak pokazują dane dot. blockchaina łatwiej przenieść wewnątrz sieci nawet 1 mln USD, niż ma to miejsce na rynku złota, na którym należy jakoś przetransportować monety i sztaby.

„Kryptowaluty uzyskują wartość nie tylko dlatego, że służą jako magazyn bogactwa, ale także ze względu na ich użyteczność jako środka płatniczego. Im więcej podmiotów gospodarczych zaakceptuje kryptowaluty jako środek płatniczy w przyszłości, tym wyższa jest ich użyteczność i wartość”

– dodano też w dokumencie.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion