za
MicroStrategy po ostatnich zakupach jest w posiadaniu 130 tys. BTC

MicroStrategy po ostatnich zakupach jest w posiadaniu łącznie 130 tys. BTC

MicroStrategy to największa korporacja, która z byczym nastawieniem stale inwestuje w bitcoina i ani razu nie sprzedała swoich zasobów. Firma po najnowszych zakupach, na które przeznaczyła 6 milionów dolarów, jest już w posiadaniu 130 tys. BTC.

MicroStrategy stale inwestuje w BTC

Gigant technologiczny – MicroStrategy – ponownie ruszył na zakupy podczas wyprzedaży. Teraz firma nabyła 301 monet po średniej cenie poniżej 20 000 USD. Dzięki temu obecny bilans posiadanych bitcoinów wynosi okrągłe 130 tys. sztuk tego aktywa.

Założyciel i prezes MicroStrategy – Michael Saylor – ogłosił dziś za pośrednictwem Twittera najnowszy zakup jego firmy.  MicroStrategy wydało 6 milionów dolarów, po średniej cenie 19 851 dolarów za bitcoina, w celu zakupu 301 sztuk BTC. Tym samym oprogramowanie Business Intelligence, notowane na Nasdaq, utrwaliło swoją pozycję jako największego korporacyjnego posiadacza pierwszej kryptowaluty.

Warto przytoczyć tu fakt, że MicroStrategy odnotowuje ogromną niezrealizowaną ze swoich inwestycji w pierwszą kryptowalutę. Firma wydała bowiem prawie 4 miliardy dolarów na pozyskanie cyfrowych aktywów po średniej cenie nieco ponad 30 000 dolarów. Bitcoin jest na dany moment notowany na poziomie około 19 000 USD, co oznacza, że pozycja firmy jest warta 2,5 miliarda USD, lub potencjalna strata w wysokości 1,5 miliarda USD.

Mimo załamania na rynku bitcoina, który stracił ponad połowę swojej wartości od listopadowego ATH, MicroStrategy stale utrzymuje, że będzie nie zamierza sprzedawać żadnego ze swoich zasobów. Chociaż największy z bitcoinowych byków w firmie – Michael Saylor – jakiś czas temu ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, MicroStrategy nadal dokupuje kolejne BTC. Co więcej, planują nawet pozyskanie większej ilości kapitału, aby pozyskać więcej bitcoinów.

Dodatkowo Michael Saylor w ostatnich dniach podczas Australijskiej Konwencji Crypto podzielił się swoją opinią dlaczego BTC jest lepsze niż złoto.

Michael Saylor zabiera głos w sprawie rezygnacji z bycia CEO MicroStrategy

Saylor rezygnuje z funkcji CEO MicroStrategy

Michael Saylor na początku sierpnia br. poinformował o rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego w MicroStrategy. Nie było to jednak spowodowane problemami w firmie, czy wewnętrznymi konfliktami. Saylor w swoim oświadczeniu tłumaczył, że była to jego samodzielna decyzja. Twierdzi, że w założeniu ma pozwolić to firmie lepiej realizować cele inwestycyjne dot. bitcoinów oraz te związane z oprogramowaniem. To drugie jest de facto główną działalnością spółki, chociaż MicroStrategy dziś jest bardziej kojarzone z bycia bitcoinowym wielorybem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.