Microsoft nie planuje inwestycji w BTC

Bitcoin microsoft gra blockchain

Wygląda na to, że Microsoft – druga co do wielkości firma w Stanach Zjednoczonych – nie ma krótkoterminowych planów umieszczenia […]

bitbay zonda

Wygląda na to, że Microsoft – druga co do wielkości firma w Stanach Zjednoczonych – nie ma krótkoterminowych planów umieszczenia Bitcoina (BTC) w swoim bilansie. Tak przynajmniej twierdzi prezes firmy – Brad Smith. W wywiadzie z 16 lutego z Julią Chatterley z CNN, Smith zasugerował jednak, że jego firma może jeszcze zmienić zdanie na temat inwestycji w kryptowaluty.

Na pytanie, czy Microsoft rozważa jakiekolwiek plany dywersyfikacji swojego portfela w związku z ostatnią inwestycją Tesli, prezes Microsoftu powiedział, że nic nie słyszał o takich rozmowach.

Nie słyszałem żadnej nowej rozmowy na temat Bitcoina. Ale pozwól mi tylko powiedzieć, że jeśli zmienimy naszą politykę inwestycyjną dotyczącą Bitcoina, Julia, będziesz pierwszą lub przynajmniej drugą osobą, która się o tym dowie.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina zmierza w górę, aby przegonić największa amerykańskie firmy. BTC przewyższył już market cap Tesli wynoszący około 808 miliardów dolarów. Stało się to na krótko po tym, jak firma ogłosiła swoją ogromną inwestycję w Bitcoina.

Po ruchu cenowym, który miał miejsce dziś w nocy i wybił najstarszą kryptowalutę powyżej 51 tys. USD, kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi obecnie 948 miliardów. Bitcoin, aby prześcignąć Microsoft musiałby podwoić swój market cap.

Microsoft a Bitcoin

Pomimo, że firma nie planuje w najbliższym czasie wprowadzić BTC do swojego bilansu, ma już pewną historię związaną z bitcoinem i technologią blockchain. Usługa Microsoft Azure już od 2019 roku umożliwia swoim użytkownikom usługi związane z coraz to powszechniejszą tokenizacją i zarządzaniem danymi na blockchainie.

Na początku lutego informowaliśmy też, że spółka wykorzysta blockchain do zakupu kredytów węglowych w Australii. Microsoft ogłosił w 2020 r., że będzie dążył do zmniejszenia generowanego przez siebie śladu węglowego do zera. Firma chce to osiągnąć do roku 2030. Co więcej, spółka dąży również do wyeliminowania ilości dwutlenku węgla. Chce to osiągnąć w ilości równej do tej, którą wyemitowała od rozpoczęcia działalności w 1975 r.

Niestety nie każde krypto skojarzenie z Microsoftem jest pozytywne. Jak informowaliśmy w listopadzie, były inżynier firmy został skazany na dziewięć pozbawiania wolności lat za kradzież ponad 10 milionów dolarów w cyfrowych zasobach

Tagi
bitcoin btc microsoft

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.