Bezpieczeństwo

Były pracownik Microsoftu skazany na 9 lat więzienia

Były inżynier Microsoftu został skazany na dziewięć pozbawiania wolności lat za kradzież ponad 10 milionów dolarów w cyfrowych zasobach (m.in. […]

Data publikacji: 10 listopada 2020

bitbay

Były inżynier Microsoftu został skazany na dziewięć pozbawiania wolności lat za kradzież ponad 10 milionów dolarów w cyfrowych zasobach (m.in. kartach podarunkowych) od swojego poprzedniego pracodawcy.

Złodziej zrzucił winę na współpracowników

Volodymyr Kvashuk, 26-letni obywatel Ukrainy mieszkający w Waszyngtonie, do kradzieży użył kont i tożsamości swoich współpracowników. Następnie sprzedał skradzione zasoby, a cała sprawa wyglądała tak, jakby to jego współpracownicy byli odpowiedzialni za oszustwo.

Kvashuk do dalszego zatarcia śladów wykorzystał również mieszarkę BTC. Do urzędu skarbowego podał, że warte 2,8 miliona dolarów kryptowaluty, które przeszły przez jego konta, zostały wysłane przez krewnego. Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych:

„W ciągu siedmiu miesięcy nielegalnej działalności KVASHUK’a, około 2,8 miliona dolarów w Bitcoin’ie zostało przelanych na jego konta bankowe i inwestycyjne. Następnie KVASHUK złożył fałszywe formularze zeznań podatkowych, twierdząc, że Bitcoin był prezentem od krewnego”.

Kvashuk pracował w firmie Microsoft od sierpnia 2016 do zwolnienia w czerwcu 2018.

Pierwsza sprawa podatkowa dot. BTC

Według agenta specjalnego IRS Ryana Kornera, wyrok jest „pierwszą w kraju sprawą dot. Bitcoina, która ma w sobie element podatkowy”. Korner zapewnił, że wyrok ten podkreśla rosnące zaawansowanie działu karnego agencji w identyfikacji niezgłoszonych krypto transakcji:

„Po prostu, dzisiejszy wyrok dowodzi, że nie można kraść pieniędzy przez Internet i myśleć, że Bitcoin będzie ukrywał twoje przestępcze zachowania.”

Brian Moran z biura prokuratora powiedział:

„Kradzież od pracodawcy jest wystarczająco zła, ale zrzucenie winy na to, że twoi koledzy są winni, to szkody gorsze niż skardzione dolary czy centy”.

Kvishuk został uznany winnym 18 przestępstw federalnych, w tym sześciu przypadków prania brudnych pieniędzy i dwóch przypadków składania fałszywych zeznań podatkowych. Ukrainiec wykorzystał skradzione fundusze na zakup domu za 1,6 miliona dolarów i pojazdu Tesla za 160 000 dolarów.

Oskarżenia o uchylanie się od płacenia podatków już wcześniej zostały uwzględnione w licznych sprawach kryminalnych w USA. Al Capone, spędził siedem lat w więzieniu federalnym, po tym jak został uznany winnym uchylania się od płacenia podatków.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.