Microstrategy planuje pozyskać kolejne 600 mln USD na zakup Bitcoina

Bitcoin

MicroStrategy poinformowała w komunikacie prasowym z 16 lutego, że zamierza przeprowadzić prywatną ofertę zamiennych obligacji dłużnych o wartości 600 mln […]

MicroStrategy poinformowała w komunikacie prasowym z 16 lutego, że zamierza przeprowadzić prywatną ofertę zamiennych obligacji dłużnych o wartości 600 mln USD. Oferta będzie przeznaczona dla kwalifikowanych inwestorów instytucjonalnych. Firma podała, że obligacje będą mogły być zamienione na gotówkę lub zwykłe akcje klasy A. Co najważniejsze, MicroStrategy zamierza wykorzystać wypływy z ich sprzedaży na zakup kolejnych Bitcoinów.

Inwestycja MicroStrategy się opłaciła

Bitcoin zyskuje coraz większą trakcję dzięki ciągłym inwestycjom dużych tradycyjnych instytucji. Ostatnio coraz więcej firm zaczyna przyjmować kryptowaluty i szuka sposobów, by nie przegapić hossy. MicroStrategy jest jednak zawsze o krok do przodu i to nie bez powodu. Jest to jedna z pierwszych firm, które zrozumiały, że BTC może być magazynem wartości i wiarygodną inwestycją.

To już drugi raz, kiedy ta publiczna firma próbuje zebrać fundusze na zwiększenie swojego krypto portfela. W grudniu ubiegłego roku firma kierowana przez Saylora przedstawiła ofertę obligacji zamiennych o wartości 400 milionów dolarów. Koniec końców, udało jej się sprzedać zamienne dłużne obligacje o wartości 650 mln USD.

Od 2020 roku firma zaczęła intensywnie inwestować w największą cyfrową walutę, sprytnie obkupując się podczas niemal każdego dołka. W lutym spółka nabyła 295 bitcoinów, wartych około 10 milionów dolarów. Obecnie Microstrategy jest jednym z największych posiadaczy Bitcoinów na świecie. W jej portfelu znajduje się ponad 71 079 BTC, warte ponad 3,4 miliarda dolarów.

Bitcoin powyżej 51 000 USD

Teraz, gdy inne firmy, takie jak Tesla i Square, wykonały podobny ruch co Microstrategy, najstarsza kryptowaluta doświadczyła gwałtownego wzrostu. Zagregowane inwestycje MicroStrategy i innych firm popchnęły BTC do osiągnięcia ATH na poziomie powyżej 51 000 USD. Dzięki tym dużym firmom i inwestorom instytucjonalnym, kryptowaluty zyskały też dużo więcej wiarygodnosci w oczach zwykłych zjadaczy chleba.

Microstrategy nie jest jedyną firmą, która interesuje się kryptowalutami. Niedawno Apple Pay wprowadziło BTC jako opcję płatności dla swoich użytkowników. W tym celu aplikacja zintegrowała topową platformę płatniczą – BitPay.

Tagi
bitcoin microstrategy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.