Bitcoin

Raoul Pal: Microsoft i Apple kupią Bitcoina w ciągu pięciu lat

Makroekonomista i dyrektor generalny Real Vision Group – Raoul Pal twierdzi, że Bitcoin zapewni „tratwę życia” dla ogółu społeczeństwa i […]

Data publikacji: 25 października 2020

bitbay

Makroekonomista i dyrektor generalny Real Vision Group – Raoul Pal twierdzi, że Bitcoin zapewni „tratwę życia” dla ogółu społeczeństwa i zainwestują w niego najlepsze firmy technologiczne, takie jak Microsoft i Apple.

W najnowszym filmie Real Vision Finance, były menedżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs porównał Bitcoina i kryptowaluty do „tratwy życia” dla upadającej gospodarki. Oprócz tego porównał obecną recesję COVID-19 do załamania finansowego z 2008 roku, stwierdzając, że gospodarka prawdopodobnie nadal będzie się pogarszać i niedługo będzie niewypłacalna.

Pal przewiduje, że rządy zareagują na dalszy spadek sytuacji gospodarczej, drukowaniem jeszcze większej ilości pieniędzy, wykorzystując banki centralne jako „zaplecze”.

„Nie jestem do końca pewien, jak Europejczycy zamierzają utrzymać swój system bankowy w środku tego procesu i od dłuższego czasu obawiam się, że może się on skończyć nacjonalizacją”.

– powiedział

BTC jako ucieczka przed zdewaluowaną walutą fiat

Szef Rea Vision byłby „zaskoczony”, gdyby największe firmy technologiczne, takie jak Apple i Microsoft, nie planowały zainwestować w Bitcoina w ciągu najbliższych pięciu lat. Według niego takie spółki zaczną traktować BTC jako ucieczkę przed zdewaluowaną walutą fiat.

Pal twierdzi, że pogorszenie sytuacji światowych gospodarek będzie miało bycze skutki dla Bitcoina:

Nic nie jest tak dobrym aktywem rezerwowym jak Bitcoin. Dosłownie nic. Nawet złoto. Bitcoin jest naprawdę niezwykły. Jest tak innowacyjny, że nie mamy pojęcia, dokąd zmierza.

W dalszej części rozmowy, makroekonomista stwierdził, że ekosystem cyfrowych aktywów jest już na tyle ugruntowany, że rządom będzie bardzo trudno go pokonać.

Przypomnijmy, że Raoul Pal już wcześniej mówił, że jego zdaniem Bitcoin jest jedynym zasobem, który warto kupić w celu dokonania długoterminowych inwestycji.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.