Wiadomości

Raoul Pal: BTC jest jedynym aktywem, które warto kupować na długi okres

Raoul Pal, dyrektor generalny i założyciel Real Vision, mówi, że jego zdaniem Bitcoin jest jedynym zasobem, który warto kupować w […]

Data publikacji: 7 sierpnia 2020

bitbay

Raoul Pal, dyrektor generalny i założyciel Real Vision, mówi, że jego zdaniem Bitcoin jest jedynym zasobem, który warto kupować w celu dokonania długoterminowych inwestycji.

Raoul Pal stawia dziś na BTC

CEO i założyciel Real Vision Raoul Pal mówi, że jego „poziom przekonania” dot. Bitcoina rośnie każdego dnia, gdy porównuje aktywa kryptowalutowe z tradycyjnymi inwestycjami w różnych skalach czasowych.

Stosując teorię cykli ekonomicznych w serii wykresów opublikowanych na Twitterze 6 sierpnia, były menedżer funduszu Goldman Sachs stwierdził, że chociaż wielu inwestorów wybiera złoto jako alternatywę dla fiatów, to Bitcoin (BTC) jest jedynym aktywem na świecie, który może obecnie „zrównoważyć wzrost bilansu G4.” G4 odnosi się oczywiście do Banku Anglii, Banku Japonii, Rezerwy Federalnej USA i Europejskiego Banku Centralnego.

„To nie są akcje, obligacje, towary, kredyty, metale szlachetne. Tylko jeden zasób osiągnął znacznie lepsze wyniki w prawie każdym horyzoncie czasowym: Bitcoin”

– stwierdził.

Kontynuował:

„Moje przekonanie co do Bitcoina umacnia się każdego dnia. (…) Teraz myślę, że może nie mieć sensu posiadanie żadnego innego aktywa w ramach długoterminowej alokacji aktywów, ale to opowieść na inny dzień”.

Kurs BTC w ciągu kolejnych pięciu lat

Pal powiedział już wcześniej portalowi Cointelegraph, że dewaluacja światowych walut spowoduje, że cena Bitcoina wzrośnie od 50 do 100 razy w ciągu najbliższych pięciu lat. Zinterpretował wykresy teorii cykli ekonomicznych, aby wykazać, że główna kryptowaluta może ostatecznie osiągnąć cenę 1 milion dolarów.

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina zbliża się do 11 800 USD, po wzroście o 6 proc. w ciągu ostatnich siedmiu dni i 1-procentowym skoku kursu w skali 24 h.

Pamiętajcie też, że aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion