Bitcoin

Micostrategy dokupuje kolejne Bitcoiny za 50 mln dolarów

Firma MicroStrategy bez wątpienia jest Bitcoinerem roku. Jako inwestor instytucjonalny, spółka jest raczej otwarta na nowe technologie finansowe. Już wcześniej […]

Data publikacji: 7 grudnia 2020

bitbay

Firma MicroStrategy bez wątpienia jest Bitcoinerem roku. Jako inwestor instytucjonalny, spółka jest raczej otwarta na nowe technologie finansowe. Już wcześniej w tym roku dokonała dwóch inwestycji w Bitcoina. Teraz dokupiła kolejną partię przy cenie bliskiej ATH.

MicroStrategy pokazuje swoje zaufanie do Bitcoina

W przeszłości MicroStrategy kupowała bitcoin przy dwóch różnych okazjach. Obie miały miejsce w 2020 roku. Pierwszy raz miał miejsce w sierpniu, kiedy Bitcoin znajdował się na poziomie ok. 11 tys. dolarów. Waluta wystrzeliła o ponad 300 dolarów w ciągu około tygodnia od zakupu, co na początku mogło nie wydawać się zbyt dużo. Firma kupiła wtedy kryptowalutę za ponad 250 milionów, tak więc 300 dolarów na każdym Bitcoinie, już wtedy zwiększyło wartość firmy o miliony dolarów.

MicroStrategy udowodniła jednak, że ma zamiar HODLować swoje środki rezerowe. Pomimo spadku o ponad 1000 dolarów miesiąc później we wrześniu, firma dokupiła kolejne Bitcoiny warte 175 milionów dolarów. Łącznie spółka zainwestowała ponad 400 milionów dolarów, czyli mniej więcej tyle samo, ile straciła giełda Mt. Gox w 2014 roku.

Okazało się, że Microstrategy w kryptowaluty weszło na poważnie. Szczególnie biorąc pod uwagę, że wrzesień wykazywał stosunkowo niedźwiedzi sentyment wśród inwestorów. Ostatecznie okazało się jednak, że Bitcoin utrzymał się na poziomie ok. 19 tys dolarów. To oznacza, że MicroStrategy zarobiła około 9000 dolarów na każdej zakupionej trzy miesiące temu monecie.

Świetna decyzja Microstrategy

Nie ma wątpliwości, że firma dzięki swojej decyzji zarobiła ogromne pieniądze. Teraz CEO spółki Michael Saylor ogłosił kolejny zakup BTC za 50 mln dolarów. Microstrategy stała się jednym z największych hodlerów BTC i wygląda na to, że nie zamierza spaść z podium.

W końcu, dyrektor generalny firmy Michael Saylor jest bardzo pro-bitcoinowy. Wielokrotnie zachwalał najstarszą kryptowalutę i mówił o zaufaniu jakim ją darzy. Twierdził nawet, że ufa jej bardziej niż złotu i tradycyjnym pieniądzom.

Biorąc pod uwagę cenę, którą musimy zapłacić w tym momencie za Bitcoina, firma prawdopodobnie stawia na to, że waluta w najbliższym czasie ponownie rozpocznie rajd byków.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion