za
metamask aplikacja

Uwaga na fałszywe tokeny MetaMask!

Binance Launchpool

Jakiś czas temu popularny portfel MetaMask zapowiedział stworzenie swojego tokena i rozdanie airdropu. Jak się okazuje, była to świetna okazja dla oszustów.

Wśród krypto społeczności na Twitterze już od dłuższego czasu promowane są fałszywe tokeny. Wygląda na to, że oszuści czerpią z tego pełnymi garściami. Do tej pory udało im się zwabić w swoje sidła przynajmniej kilkuset użytkowników. MetaMask jest najpopularniejszym portfelem non-custodial dla Ethereum.

Tego lata odegrał on ogromną rolę w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi). Odkąd Uniswap przeprowadził airdrop swoich governance tokenów, wiele zdecentralizowanych projektów poszło w jego ślady.

Teraz użytkownicy spekulują, że MetaMask zamierza rozdać swoje monety. Wielu z nich wydaje się wierzyć, że snapshot zostanie wykonany już za kilka dni – w Sylwestra.

Jak na razie są to jednak tylko spekulacje i plotki, gdyż MetaMask nie potwierdził niczego oficjalnie.

Uwaga na fałszywe tokeny MetaMask!

 

Fałszywy token MASK

W tym miejscu do akcji wkraczają oszuści. Ktoś stworzył fałszywy token zarządzania MetaMask pod symbolem MASK i wprowadził go wczoraj do obrotu na Uniswap.

Traderzy natychmiast wychwycili “okazję”. Ponad 390 użytkowników zrobiło zakupy, a wolumen wzrósł do ponad 9 mln USD. W momencie pisania tego tekstu, płynność wciąż utrzymuje się na dość wysokim poziomie.

Jeden z użytkowników Twittera poinformował, że po zakupie tokenów za 1 mln USD, nie mógł ich sprzedać. Jak twierdzi, twórcy prawdopodobnie skorzystają z miksera kryptowalut Tornado Cash, aby wyciągnąć środki.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności