40 proc. osób chce spróbować płacić kryptowalutami

2021-05-05 Bitcoin Wiadomości

Ankieta przeprowadzona przez giganta z rynku płatności, firmę Mastercard, ujawniła, że ​​aż cztery na dziesięć osób planuje używać jakiejś kryptowaluty […]

Ankieta przeprowadzona przez giganta z rynku płatności, firmę Mastercard, ujawniła, że ​​aż cztery na dziesięć osób planuje używać jakiejś kryptowaluty do płacenia za zakupy w ciągu następnego roku.

Mastercard: będziemy płacić kryptowalutami

Badanie zostało opublikowane 4 maja i objęło ponad 15 500 osób z 18 krajów.

Okazało się, że to milenialsi są szczególnie zaangażowani w rynek kryptowaluty, a ponad dwie trzecie z nich (dokładnie 67%), zgadza się, że ze stwierdzeniem, że są bardziej otwarci na korzystanie z kryptowalut niż byli rok temu. 77% millenialsów jest zainteresowanych kryptowalutami i zdobywaniem wiedzy na ich temat, zaś aż 75% zgadza się z tym, że korzystałoby z zasobów cyfrowych, gdyby lepiej je zrozumieli.

Millenialsi są klasyfikowani przez US Census Bureau jako osoby urodzone w latach 1982-2000, co oznacza, że ​​ich przedział wiekowy w 2021 roku wynosi od 21 do 39 lat.

mastercard btcMastercard a BTC

Przypomnijmy, że w połowie lutego br. firma Mastercard ogłosiła, że ​​będzie obsługiwać płatności dokonywane za pomocą kryptowalut.

Firma stwierdziła teraz też, że ​​chociaż zainteresowanie konsumentów „płynnymi kryptowalutami”, takimi jak Bitcoin, jest wysokie, nadal konieczne jest na tym polu zapewnienie konsumentom większego wyboru, ochrony i zgodności z przepisami.

Pandemia zmieniła jednak też sposób myślenia ludzi w odniesieniu do płatności cyfrowych, a nowe badanie pokazuje, że aż 93% ludzi rozważy użycie co najmniej jednej nowej metody płatności, takiej jak kryptowaluty, biometria, płatności zbliżeniowe lub kod QR, w następnym rok.

Craig Vosburg, Chief Product Officer w MasterCard, stwierdził przy okazji, że jego firma musi w przyszłości umożliwić klientom korzystanie ze wszystkich dostępnych na rynku metod płatności – w tym kryptowalut.

– Patrząc w przyszłość, musimy nadal umożliwiać dokonywanie wszelkich wyborów, zarówno w sklepie, jak i w Internecie, aby kształtować strukturę handlu i sprawić, by gospodarka cyfrowa była korzystna dla wszystkich – powiedział.

– Chodzi o wybór. MasterCard nie jest tutaj, aby polecać rozpoczęcie korzystania z kryptowalut. Ale jesteśmy tutaj, aby umożliwić klientom, sprzedawcom i firmom przenoszenie wartości do cyfrowego świata – podkreślała już w lutym spółka.

Tagi
bitcoin btc MasterCard mastercard btc płatności

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.