Ethereum goni BTC, Doge +100%

Bitcoin Radio Podcast

Bitcoin Radio wraca po majówkowej przerwie. Jeśli ostatnie kilka dni spędziliście w totalnej głuszy, to pewnie zaskoczą Was najnowsze rynkowe […]

Bitcoin Radio wraca po majówkowej przerwie. Jeśli ostatnie kilka dni spędziliście w totalnej głuszy, to pewnie zaskoczą Was najnowsze rynkowe nowinki. Przede wszystkim to, że Ethereum goni BTC.

Open in Spotify

Ethereum goni BTC

Ostatni tydzień był szczególnie łaskawy dla ETH. Czołowy altcoin zyskał a wartości ponad 30%, a jego cena otarła się o poziom $3500. Dzięki temu Ethereum umacnia swoje fundamenty i przygotowuje się do dalszych wzrostów. Co istotne, przebicie poziomu $3000 sprawiło, że współtwórca projektu – Vitalik Buterin został oficjalnie wpisany w poczet miliarderów. Jego majątek wynosi ponad 330 000 ETH.

Grono znanych i szanowanych ekspertów w świecie kryptowalutowym (Mark Cuban, Crypto Cobain, Capo) twierdzi, że Ether dopiero nabiera rozpędu w walce o dominację na rynku kryptowalut. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się zatem dość znaczącego wzrostu kursu ETH względem kursu BTC.

Dogecoin rośnie

Dogecoin to najbardziej żartobliwa kryptowaluta na rynku. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła swój kolejny, szaleńczy rajd. Cena w ciągu 7 dni poszybowała o 100% do góry, deklasując resztę kryptowalutowej stawki. Dogecoin tym samym zajął zaszczytne 4 miejsce w rankingu kapitalizacji kryptowalut.

Trudno jest ocenić, co dalej stanie się z popularnym, żółtym psiakiem. Wydaje się, że jego spontaniczne wzrosty w ostatnim kwartale to jedynie jedna wielka rynkowa manipulacja. Z drugiej jednak strony – czy cały kryptowalutowy rynek właśnie na manipulacji się nie opiera? Zobaczymy, jak DOGE zostanie zweryfikowany przez czas.

Tagi
bitcoin radio btc ethereum goni BTC vitalik buterin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.