Margin trading na rynku kryptowalut – 3 giełdy, na których warto być!

Giełdy kryptowalut margin trading

Margin trading lub inaczej handel depozytem zabezpieczającym to stosunkowo świeża innowacja na rynku kryptowalutowym. Dzięki temu inwestorzy zyskują możliwość inwestowania […]

bitbay zonda

Margin trading lub inaczej handel depozytem zabezpieczającym to stosunkowo świeża innowacja na rynku kryptowalutowym. Dzięki temu inwestorzy zyskują możliwość inwestowania z wykorzystaniem dźwigni finansowej, co w konsekwencji pozwala na uzyskanie jeszcze większego zwrotu z inwestycji.

Na łamach bitcoin.pl już wcześniej pisaliśmy o podstawowych zagadnieniach związanych z margin tradingiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o handlu depozytem zabezpieczającym lub o samej dźwigni finansowej – sprawdź nasze artykuły.

Dziś natomiast przyjrzymy się naciekawszym pozycjom na rynku kryptowalut, jeśli chodzi margin trading właśnie. Przedstawiamy trzy różne opcje – wygodne w zależności od potrzeb.

Binance

Binance Coin (BNB) w portfelu popularnego YouTubera. Wydał co najmniej 100  tys. dol.

Binance po prostu musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu oferuje także możwliwość handlu z dźwignią. Aby móc handlować na zasadach margin trading musimy dokonać weryfikacji KYC.

Pamiętajmy, że Binance to środowisko znacznie większe niż jedynie giełda do margin trading. Platforma funkcjonuje jako regularna giełda spot, a w swoim wahlarzu posiada szereg usług finansowych dla swoich klientów. Handel depozytem jest tam jedną z takich opcji. Wysokość dźwigni zależy tutaj od wybranego aktywa. W niektórych przypadkach maksymalna jej wartość to 5x, a czasem 10x.

Dodatkowo do handlu na Binance możemy wykorzystać Binance Coin, który uprawnia nas do uzyskania rabatu w wysokości 5%.

Binance nie jest podmiotem, którego możemy używać w każdym kraju. Aktualnie nie jest dostępny w szeregu państw – USA, Albania, Białoruś, Bośnia, Birma, Republika Centralnej Afryki, Kongo, Korea, Ukraina, Chorwacja, Kuba, Hercegowina, Iran, Iraw, Kosovo, Liban, Liberia, Libia, Macedonia, Mołdawia, Serbia, Somalia, Sudan, Syria, Wenezuela, Jemen i Zimbabwe.

Huobi Pro

Nervos Network i Huobi Group łączą siły – projekt Huobi Finance Chain

Huobi to międzynarodowa giełda kryptowalutowa znana ze swojej międzynarodowej platformy i supportu. Jej biura znajdująsię w Hong Kongu, Korei, Japoni i USA. Aby rozpocząć korzystanie z Huobi, musimy założyćna giełdzie konto, a następnie przejść przez procedurę KYC wymaganą do rozpoczęcia operacji. Warto przygotować dokumenty.

Podobnie jak w przypadku Binance, na Huobi możemy korzystać z funkcjonalności giełdy Spot, a także korzystać z opcji margin trading. Część z coinów w ofercie ma możliwość korzystania z dźwigni finansowej. w przypadku BTC mówimy tutaj o poziomie 5x.

Dla użytkowników Huobi dużym plusem będzie na pewno przyjazny interfejs.

Geco.one

Geco.One Crypto Margin Trading Blog

Na naszej liście Geco.one pełni funkcję czarnego konia. Ta stosunkowo młoda giełda z polskimi korzeniami może jednak pochwalić się całkiem wysokim wolumenem, który niedawno przekroczył miliard dolarów.

Dlaczego Geco.one zasługuje na uwagę inwestorów? Są dwa główne powody. Przede wszystkim platforma ta całkowicie skupia się na handlu depozytami i dźwignią. Przejawia się to w braku regularnego orderbooka. W zamian za to giełdę obsługuje zewnętrzny dostawce płynności – korzyść? Przede wszystkim precyzja. Realizacja zysków nie jest już zależna od wypełnienia orderbooka przez innych użytkowników. Geco.one unika w ten sposób ryzyka poślizgu cenowego, tak istotnego przy handlu z wysoką dźwignią.

Dźwignia! To drugi powód, dla którego warto na Geco.one zwrócić uwagę. Na tej platformie możemy handlować każdym zalistowanym coinem z maksymalną dźwignią 100x. W porównaniu z giełdami Spot, które oferują margin trading jako dodatek – jest to duży przeskok jakościowy.

 

 

 

 

 

Tagi
Binance dźwignia finansowa geco.one huobi margin trading

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.