za

Mamy ETF, kurs ETH spada. Czy tak powinno być?

Binance Launchpool

W nocy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła wnioski o powstanie ETF-ów etheru. Wcześniej cena ETH rosła. Teraz spada. Co więc poszło nie tak?

Kurs ETH spada

Od razu uspokoję niecierpliwych inwestorów. Na wykresie widzimy typowe dla takich chwil jak teraz zjawisko. Rynek kupował “plotki” – nadzieję, że SEC jednak powie potencjalnym emitentom ETF-ów “tak”. Teraz inwestorzy (a przynajmniej ich część) sprzedają “fakty” – zgodę urzędników na powstanie funduszy.

I tak zauważmy, że korekta na rynku Ethereum jest bardzo płytka.

Źródło: Bitcoinwisdom

Za 1 ETH płaci się teraz 3673 USD, czyli tylko 0,9% mniej niż wczoraj. W skali tygodnia nadal inwestorzy są na plusie o aż 26%.

Dodajmy jednak też, że są pewne inne podstawy do spadków. SEC zgodziła się na powstanie ETF-ów. Tyle że nie “klepnięto” jeszcze wniosków S-1, które są niezbędne do faktycznego wprowadzenia funduszy na giełdy. Na decyzję Komisji w tym zakresie zaczekamy – jak uważa Galaxy Digital – do lipca lub nawet sierpnia. Stanowi to pewien kontrast do sytuacji z początku roku. Wtedy SEC nie tylko od razu zgodził się na ETF-y bitcoina, ale też wyraził zgodę na ich notowanie na platformach handlowych.

Za parę miesięcy, gdy SEC dokończy całą procedurę, ether zacznie zapewne drożeć. I to mocno, bowiem podaż ETH na rynku będzie spadała wtedy i przez ETF-y i spalanie coinów w wyniku algorytmu Proof-of-Stake.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi obecnie 74, co oznacza chciwość rynku (Greed).

Jak reaguje bitcoin?

Jak na tym tle wypada bitcoin? 1 BTC płaci się dziś 67 208 USD. Kurs spadł przez dobę o 3%, zaś w skali 7 dni wzrósł o 2%.

Rynek zapewne ruszy z nowymi siłami dopiero za jakiś czas. Jeżeli powtórzy się sytuacja z poprzedniej hossy, na większe ruchy poczekamy do ostatniego kwartału tego roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności