za
powieść mam przeczucie, książka

“Mam przeczucie” – powieść z wątkiem kryptowalut

bitcoin halving party

Na polskim rynku ukazała się powieść z wątkiem kryptowalut. To Mam przeczucie Łukasza Krukowskiego.

Powieść Mam przeczucie

Mam przeczucie to powieść, która może zainteresować fanów kryptowalut. Jej głównym bohaterem jest Artur. Jest hazardzistą – obstawia mecze. Do tego inwestuje w kryptowaluty (niekoniecznie w odpowiedzialny sposób). Mieszka w metropolii, co jest powodem jego prywatnych lęków. Rozrastające się miasto i wyrastające zewsząd ogromne wieżowce budzą jego strach i coraz gorsze przeczucia. Niepokój Artura pogłębia do tego zachowanie pewnego wykładowcy uniwersyteckiego, który wieszczy nieuchronny koniec cywilizacji. W efekcie bohater postanawia posłuchać intuicji i wyjeżdża z miasta, by zostać preppersem. Dzięki pieniądzom ze sprzedaży cyfrowych aktywów wydzierżawia działkę i planuje stworzyć tam bunkier, który pomoże mu przetrwać apokalipsę.

Książkę możecie nabyć w wydawnictwie Cyranka.

Bitcoin w popkulturze

To jednak nie pierwszy raz, gdy BTC pojawia się w popkulturze. Poniżej przypominamy o paru serialach, w których pojawia się wątek blockchaina.

Altered Carbon

W serialu “Altered Carbon” poznajemy przyszłość – świat w 2410 roku. Okazuje się, że rynek kryptowalut w pewnym sensie osiągnął sukces. Bitcoiny są używane w płatnościach! Tyle że nie w zwykłych sklepach, ale w przestępczym podziemiu. W jednym z odcinków serialu widzimy, że ceny nielegalnych towarów są wyrażone w bitcoinach.

CSI: Cyber

Nie sposób nie wspomnieć także o serialu “CSI: Cyber”. To spin-off popularnych serii „CSI: Kryminalne zagadki Miami”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, a także „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”. Jego bohaterami są pracownicy FBI, którzy zajmują się sprawami cyberprzestępczości. W jednym z odcinków badają sprawę skradzionego laptopa, na którym znajdowały się klucze prywatne do bitcoinowego majątku. Jeden z bohaterów tłumaczy zawiłości działania blockchaina i ekonomię bitcoina:

Najbardziej rozpowszechnionym, błędnym mniemaniem na temat bitcoina, jest to, że jest on anonimowy. To właśnie dlatego jest to ulubiona waluta Deep Webu, ale… nie jest ona jednak aż tak anonimowa. Dotarłem do łańcucha bloków – to publiczna księga która zapisuje każdego wydanego bitcoina… Każda z transakcji odnotowana jest jako długa sekwencja losowych cyfr. (…). To, na co teraz patrzymy, to konto naszego złodzieja – 1208 bitcoinów. Na chwilę obecną warte prawie pół miliona dolarów. Oczywiście rynek bitcoinów zmienia się tak dynamicznie, że ta ilość bitcoinów może być bez problemu warta nawet milion dolarów w bardzo niedalekiej przyszłości.

Simpsonowie też znają się na blockchainie

Kryptowaluty pojawiły się też w serialu The Simpsons. W jednym z odcinków Lisa Simpson poznaje zasady działania blockchaina. Wszystko za sprawą video, którego bohaterem jest Jim Parsons z “Teorii wielkiego podrywu”. We współpracy z mówiącą i tańczącą książką tłumaczy to, jak działa ta technologia.

Każdego dnia jestem coraz bliżej stania się pieniądzem przyszłości. Nie w twoim portfelu, ale w twoim komputerze!

– śpiewa książka rozrachunkowa.

https://twitter.com/AltcoinDailyio/status/1231279318552072192?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1231279318552072192%7Ctwgr%5E2d9ae29654f0a75d60810503ceec381d05cc28da%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoin.pl%2Fsimpsonowie

mam przeczucie, south park

South Park

Skoro coś zrobili Simpsonowie, po pomysł musieli też sięgnąć bohaterowie “South Parku“. W odcinku specjalnym pt. „Post COVID: The Return of COVID” pokazano jednego z bohaterów serii, “Buttersa” jako dorosłego mężczyznę (epizod dzieje się głównie w przyszłości) zamkniętego w specjalnym więzieniu dla psychicznie chorych. Dowiadujemy się, że posiada on super-moc – potrafi bowiem namawiać inwestorów do inwestowania w NFT. Udaje mu się wydostać z celi. Powoduje, że na rynku znów pojawia się moda na kupowanie NFT. Fakt, to naprawdę mroczna umiejętność!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności