Bitcoin i blockchain w serialu „Simpsonowie”

Bitcoin w mediach Świat

Simpsonowie znowu to zrobili! Tak, popularna kreskówka dla dorosłych ponownie sprawiła, że social media zawrzały. Tym razem ma to jednak […]

Simpsonowie znowu to zrobili! Tak, popularna kreskówka dla dorosłych ponownie sprawiła, że social media zawrzały. Tym razem ma to jednak zdecydowanie pozytywny wydźwięk. Okazuje się bowiem, że twórcy topowego serialu przewidują, że kryptowaluty i blockchain zyskają na popularności.

Simpsonowie będą płacić w BTC?

W ostatnim odcinku serialu Lisa Simpson poznaje zasady działania blockchaina i kryptowalut. Pomaga jej w tym video, którego bohaterem jest Jim Parsons z „Teorii wielkiego podrywu”. To on we współpracy z mówiącą i tańczącą książką tłumaczy zawiłości nowej technologii.

„Każdego dnia jestem coraz bliżej stania się pieniądzem przyszłości. Nie w twoim portfelu, ale w twoim komputerze!”

– śpiewa pewna siebie książka rozrachunkowa, która ma być tutaj zapewne reprezentacją łańcucha bloków.

Serial, który przewiduje przyszłość

Wiadomość o wsparciu kryptowalut przez Simpsonów powinna ucieszyć społeczność zdecentralizowanej technologii. Konto Altcoin Daily na Twitterze skomentowało zresztą nowy odcinek:

„Simpsonowie to zrobili! [Idea] kryptowalut została wyjaśniona Lisie przez wielkiego Jima Parsonsa w [nowym odcinku] #TheSimpsons! To pieniądze przyszłości!”

Warto dodać, że w sieci krążą teorie spiskowe mówiące o tym, jakoby „Simpsonowie”… przewidywali przyszłość. Zresztą w jednym z odcinków serialu sprzed dekady pojawiła się postać Donalda Trumpa (wtedy „tylko” znanego biznesmena i showmana z TV), który został zaprezentowany jako prezydent USA.  W epizodzie „Bart to the Future” Lisa Simson, która objęła władzę w kraju, rozmawiała ze współpracownikami o długu, którego podczas swojej prezydentury narobił… prezydent Trump.

Z kolei w odcinku z 1998 roku dwóch znanych producentów z Hollywood chciało stworzyć film na podstawie pomysłu Homera Simpsona. Producentem miało być Fox 20th Century, które… już wtedy w świecie Barta i Lisy należało do Disneya.

Z kolei w innym odcinku z 1998 r. Homer stał przed tablicą z wzorem, który po rozpisaniu, zaskakująco dokładnie podawał masę bozonu Higgsa. To o tyle dziwne, że dopiero 14 lat później masa została obliczona przez naukowców.

Czy z cyfrowymi walutami będzie więc tak samo i już za kilka lat wszyscy będziemy nimi płacili?

Tagi
bitcoin simpsonowie serial simpsonowie simpsonowie blockchain simpsonowie kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.