Jack Dorsey a Bitcoin: kryptowaluta może pomóc „czarnej Ameryce”

Bitcoin w mediach Świat

Jack Dorsey zachęca teraz swoich obserwujących na Twitterze do bliższego przyjrzenia się nowej książce, która omawia potencjał Bitcoina w kontekście […]

Jack Dorsey zachęca teraz swoich obserwujących na Twitterze do bliższego przyjrzenia się nowej książce, która omawia potencjał Bitcoina w kontekście korzyści, jakie kryptowaluta może zaoferować społeczności afroamerykańskiej.

Bitcoin może pomóc „czarnej Ameryce”

Chodzi dokładnie o tweeta:

 

Książka „Bitcoin & Black America” to dogłębna analiza roli, jaką kryptowaluta może odegrać we wprowadzaniu „autonomii finansowej” dla Afroamerykanów. Jej autor Isaiah Jackson zauważa, że ​​czarnoskórzy byli przez lata ignorowani przez sektor bankowy. Jednocześnie podchodzili dość sceptycznie do cyfrowych walut.

Według Jacksona zmiana tego status quo wymagać będzie od Afroamerykanów dokładnego zrozumienia tego, że ​​nie potrzebują oni już obecnego systemu bankowego do zarządzania swoimi finansami. Dodaje, że wielu czarnoskórych uważa, że ​​BTC jest oszustwem lub myśli, że już nie istnieje.

Jackson opublikował swoją książkę w lipcu ubiegłego roku, ale zyskuje ona zainteresowanie dopiero teraz, prawdopodobnie z powodu ożywienia rynku kryptowalut.

Blockchain zmienia zasady gry

jack dorsey bitcoinWiele już powiedziano w mediach o potencjale technologii blockchain, która może pomóc regionom słabo rozwiniętym zwłaszcza pod kątem technologii finansowej.

Równie szkodliwy jest fakt, że mniejszości rasowe znacznie częściej padają ofiarą wyzysku finansowego. Korzystanie z bankomatów, wypłacanie czeków lub wysyłanie pieniędzy do krewnych w innych krajach jest zwykle znacznie droższe i trudniejsze, gdy banki nie są dostępne w danym regionie. Zastosowanie kryptowaluty może być zatem ogromną korzyścią. Chodzi zwłaszcza o Afroamerykanów.

Niestety adopcja przebiegała nadal powoli. Jak zauważa Jackson, to dezinformacja stanowi największy problem w tych społecznościach. Również brak dostępu do bankowości sprawia, że kupowanie i inwestowanie w kryptowaluty stało się sporym wyzwaniem.

Nie ma jednak wątpliwości, że i to wszystko ulega powoli zmianie, ponieważ adopcja cyfrowych walut rośnie we wszystkich segmentach amerykańskiego społeczeństwa. Istnieje też wyraźna potrzeba większej swobody finansowej, a niebiali obywatele USA w coraz większym stopniu uczą się, co ta nowa klasa aktywów ma im do zaoferowania. Mówiąc najprościej, kryptowaluty zyskują na znaczeniu na rynku – także w oczach dotąd ignorowanych mniejszości.

Tagi
bitcoin afroamerykanie bitcoin Jack Dorsey Bitcoin książka

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.