za

Senator Lummis uważa, że giełda FTX nie upadłaby, gdyby obowiązywała ustawa, której jest współautorką

1,5% dla maluszka

Senator USA Cynthia Lummis uważa, że upadek FTX nie miałby miejsca, gdyby obowiązywała ustawa o kryptowalutach, której jest współautorką.

Senator Lummis wyjaśnia, w jaki sposób ustawa o kryptowalutach zapobiegłaby upadkowi FTX

Senator USA Cynthia Lummis wyjaśniła w serii tweetów, dlaczego giełda kryptowalut FTX nie zbankrutowałaby, gdyby Kongres uchwalił jej ustawę o kryptowalutach. Przypomnijmy, że platforma do handlu kryptowalutami ogłosiła bankructwo w zeszłym tygodniu.

Senator z Wyoming od dłuższego czasu jest zwolenniczką regulacji rynku cyfrowych aktywów. Wiemy, że osobiście posiada BTC i uważa, że ​​bitcoin jest czymś, co Rezerwa Federalna powinna mieć w swoim bilansie. Wielokrotnie powtarzała, że ​​kryptowaluta jest doskonałym magazynem wartości.

W poniedziałek napisała na Twitterze, że “bankructwo FTX nie miałoby miejsca”, gdyby obowiązywała ustawa Lummis-Gillibrand.

Lummis i senator Kirsten Gillibrand przedstawiły w czerwcu ustawę o “odpowiedzialnych innowacjach finansowych”. Twierdziły, że to „przełomowe ponadpartyjne ustawodawstwo, które stworzy kompletne ramy regulacyjne dla [rynku] aktywów cyfrowych” i “zachęca do odpowiedzialnych innowacji finansowych, elastyczności, przejrzystości i solidnej ochrony konsumentów, jednocześnie integrując zasoby cyfrowe z istniejącym prawem”.

Senator z Wyoming wyjaśniła w swoich tweetach, że ustawa zapewni „silną ochronę” klientów giełd. Ponadto zapewnia „ochronę przed bankructwem dla wszystkich klientów” oraz „przejrzystość”.

Lummis powiedziała również Cowboy State Daily, że upadek FTX nie jest czymś, co mogło się wydarzyć w Wyoming.

– Od 2019 roku wiemy, że transakcje partnerskie z udziałem zasobów cyfrowych są niebezpieczne. I dlatego jest to nielegalne w Wyoming… W Wyoming istnieją ścisłe ograniczenia dotyczące transakcji, takich jak te, które miały miejsce między FTX a jej siostrzaną organizacją o nazwie Alameda – wyjaśniła.

Jak dodała, ustawa Lummis-Gillibranda wymaga, aby giełda nie wykorzystywała aktywów klientów do handlu na własny rachunek i przez cały czas utrzymywała 100% środków klientów, które mają być zawsze gotowe do wypłaty.

Przepisy sprawiłyby też, że firmy z rynku kryptowalut musiałyby “korzystać z niezależnego banku lub firmy powierniczej jako powiernika”.

Po ogłoszeniu upadłości przez FTX, Lummis napisała na Twitterze:

Teraz jest bardziej jasne niż kiedykolwiek wcześniej, że potrzebujemy kompleksowych regulacji na rynku zasobów cyfrowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności