Litecoin nie będzie już cyfrowym srebrem?

Litecoin

Litecoin (LTC) ma ograniczony potencjał i najprawdopodobniej nie spełni swojej obietnicy bycia cyfrowym srebrem. To nowe uwagi przedsiębiorcy i blogera […]

Litecoin (LTC) ma ograniczony potencjał i najprawdopodobniej nie spełni swojej obietnicy bycia cyfrowym srebrem. To nowe uwagi przedsiębiorcy i blogera Sylvaina Saurela, które pokazują, że LTC straciło swój dawny blask i staje się nieistotne dla rynku.

Litecoin zaliczył wzrost ceny we właściwym czasie i przez długi czas korzystał ze sławy Bitcoina, skomentował sytuację krytptowaluty Saurel. Twórca LTC Charlie Lee wykorzystał podstawowy kod Bitcoina z kilkoma poprawkami i niejako obiecał rynkowi szybszą i tańszą sieć. Potem było już jednak gorzej…

Litecoin ma lata świetności za sobą?

Gdy wszystkie kryptowaluty osiągnęły swoje szczyty w grudniu 2017 r., Lee sprzedał wszystkie swoje zasoby – ponoć tuż przy ATH powyżej 350 USD. Ta decyzja wywołała spore kontrowersje w społeczności. Dla niektórych Lee niejako sprzedał i zdradził też swój projekt.

Innym powodem, dla którego Litecoin staje się dziś nieistotny, jest fakt, że Bitcoin tak naprawdę nie potrzebuje dodatkowej jednostki lub swojego „srebra” jako swoistego dopełnienia. Jako samodzielna moneta jest zarówno zasobem wartości, jak i odpowiednią siecią do stosunkowo szybkich transferów. Pomimo przejściowych problemów Bitcoin pozwala też na transakcje o wysokiej wartości, zaś LTC jest tylko nieznacznie szybsze.

„Litecoin z pewnością pozostanie w pierwszej dziesiątce kryptowalut jeszcze przez jakiś czas, ale jego przyszłość wyraźnie nie idzie w parze z Bitcoinem, który może zrewolucjonizować system monetarny i finansowy w przyszłości”

– uważa Saurel.

Rok 2019 nie okazał się przełomem

W 2019 roku wokół LTC było głośno głównie ze względu na halving, jaki miał miejsce w sieci kryptowaluty. Tyle że jej cena osiągnęła maksimum na około miesiąc przed samym wydarzeniem, a następnie mocno spadła.

Saurel stwierdza, że ​​Litecoin nie jest dziś już też potrzebny do dywersyfikacji portfeli handlujących kryptowalutami. W 2020 r. spodziewa się większego zainteresowania inwestycjami BTC, ale bez potrzeby posiadania altcoinów pokroju LTC.

Czy macie podobne zdanie? Czy faktycznie kryptowalutę Lee czeka powolny upadek? A może jest wręcz przeciwnie – odrodzi się ona niczym feniks z popiołów, dzięki nowym pomysłom jej twórców?

Tagi
kryptowaluty litecoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.