Liczba ETH na giełdach na najniższym poziomie od 19 miesięcy

Ethereum Giełdy kryptowalut ethereum

Suma Ethereum (ETH) przechowywanych na giełdach kryptowalut osiągnęła najniższy poziom od 19 miesięcy. Sytuacja miała miejsce podczas gdy w weekend, […]

bitbay zonda

Suma Ethereum (ETH) przechowywanych na giełdach kryptowalut osiągnęła najniższy poziom od 19 miesięcy. Sytuacja miała miejsce podczas gdy w weekend, aktywo osiągnęło nowy szczyt cenowy .

Dane od dostawcy usług analitycznych on-chain Glassnode ujawniły, że ilość Ethereum przechowywana na giełdach spadła do 19-miesięcznego minimum.

Według firmy, na scentralizowanych giełdach znajduje się obecnie około 14,6 mln ETH, czyli 12,7% całkowitej podaży. Tak niskiego wyniku nie widzieliśmy od sierpnia 2019 r., kiedy ETH był notowany na poziomie około 220 USD.

Dane sugerują, że większa część aktywów została przeniesiona do zimnych portfeli, funduszy instytucjonalnych, zdeponowana na kontrakcie stakingowym Ethereum 2.0 lub wykorzystana w wysokodochodowych protokołach DeFi. Jest to byczy wskaźnik sygnalizujący, że inwestorzy nie przygotowują się jeszcze do sprzedaży i wykorzystują je do uzyskiwania zysków z innych źródeł.

Ethereum w ETH 2.0 i DeFi

Według Defipulse.com, ilość Ethereum aktualnie zablokowana w protokołach DeFi jest rekordowo wysoka i wynosi 10,8 mln ETH. Taka ilość tokenów jest warta około 21,8 miliardów dolarów po obecnych cenach i stanowi 9,4% całej podaży.

Zamiast pozostawiać ETH na giełdach, które przynoszą bardzo niewielkie zyski, posiadacze wykorzystują je w protokołach DeFi – generujących znacznie wyższe zwroty. Staking ETH w kontrakcie Beacon Chain dla nowego blockchaina ETH 2.0 jest również dobrym sposobem na uzyskanie zysków. Trzeba się jednak liczyć z co najmniej rocznym okresem blokady.

Obecnie w kontrakcie depozytowym znajduje się 3,75 mln ETH o wartości około 7,6 mld USD. Według ETH 2.0 Launchpad, taka liczba monet generuje roczny procentowy zwrot w wysokości 8,1%.

Wiele giełd, takich jak Binance, oferuje usługi stakowania ETH, ale nie uwzględniają ich w swoich danych. To z całą pewnością przyczyniło się do spadku ETH przechowywanych na giełdach.

Cena Ethereum osiągnęła w weekend nowy rekord wszech czasów. Druga moneta dotknęła szczytu na poziomie ponad 2 150 USD. W tym roku Ethereum zyskało już 175% i prześcignęło swojego starszego brata Bitcoina – ten zyskał tylko 97% w tym samym okresie.

Tagi
cena eth DeFi ETH Ethereum giełdy glassnode

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.