Wiadomości

Libra zatrudnia byłego prokuratora OCC i eksperta ds. banków centralnych

Stowarzyszenie Libra Association, które zarządza projektem kryptowaluty Facebooka, wyznaczyło generalnego doradcę ds. nadzorowania rozwoju przyszłego systemu płatności. W oficjalnym komunikacie […]

Data publikacji: 26 listopada 2020

bitbay

Stowarzyszenie Libra Association, które zarządza projektem kryptowaluty Facebooka, wyznaczyło generalnego doradcę ds. nadzorowania rozwoju przyszłego systemu płatności.

W oficjalnym komunikacie prasowym, Libra Association przedstawiło Saumya Bhavsara jako nowego głównego doradcę Libra Networks. Libra Networks to podmiot odpowiedzialny za obsługę blockchainowego systemu płatności.

Bhavsar posiada dwadzieścia lat doświadczenia w branży finansowej. W swoim życiu piastował już bardzo różne stanowiska. Wcześniej współpracował z amerykańskimi i europejskimi bankami oraz agencjami regulacyjnymi, w tym Credit Suisse, Komisją Europejską oraz Departamentem Skarbu USA.

Jeffrey Emmett, dyrektor zarządzający Libra Networks, opisał Bhavsara:

„Strategiczny lider, który wykazał się umiejętnościami i sukcesem w pełnieniu ról prawnych, regulacyjnych i operacyjnych w jednej z najbardziej regulowanych branż”.

Wygląda na to, że Bhasvar będzie pomagał Librze poruszać się po regulacyjnym „polu minowym”. W końcu stworzenie globalnej sieci płatności obsługującej 2,7 mld użytkowników wcale nie jest takie proste.

Projekt Libra

Facebook przedstawił Librę w 2019 r. jako kryptowalutę wspieraną przez aktywa rezerwowe i utrzymywaną przez globalne konsorcjum firm. Firmy te podjęły współpracę, aby zapewnić bezpieczne usługi finansowe. Libra ze względu na amerykańskie regulacje, ograniczyła jednak swoje ambicje. Koniec końców projekt będzie stablecoinem zabezpieczonym przez waluty fiat.

Wizja dyrektora generalnego Marka Zuckerberga, by „wymyślić na nowo pieniądze i przekształcić światową gospodarkę”, została zweryfikowana przez rządy, instytucje finansowe i konsumentów. Jego platforma była głównym tematem skandalu Cambridge Analytica w 2018 roku. Facebook rzekomo sprzedał wtedy informacje o milionach użytkowników bez ich zgody. Dane te zostały wykorzystane głównie do reklamy politycznej.

W lipcu, profesor University of California, Berkeley – Barry Eichengreen stwierdził, że stablecoin Libra, stoi w obliczu zbyt wielu „nierozwiązywalnych” problemów i zbyt dużego oporu ze strony rządów, aby został uruchomiony. Historyk stwierdził też, że istnieją obawy, iż Libra „podważy skuteczność krajowej polityki pieniężnej” zarówno w krajach wschodzących, jak i rozwiniętych. Obywatele państw o niestabilnych walutach fiducjarnych, mogliby zdecydować się porzucić swoje lokalne pieniądze, na rzecz akceptowanego na całym świecie „dolara Libra”.

 

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion