fbpx

Kryptowaluty

Libra Facebooka powstanie, ale… w innej formie?

Libra Facebooka – o którym to projekcie było ostatnio ciszej – powraca na nagłówki portali, które piszą o finansach i […]

Libra Facebooka – o którym to projekcie było ostatnio ciszej – powraca na nagłówki portali, które piszą o finansach i technologii. Okazuje się, że pomysł giganta social mediów został ponoć zmodyfikowany.

Libra Facebooka po przejściach

O Librze zaczęto plotkować trochę ponad rok temu. Pierwsze oficjalne szczegóły z obozu firmy poznaliśmy dopiero w połowie roku 2019. I dla Facebooka zaczęło się piekło. Swoje obawy dot. pomysłu cyfrowej waluty portalu wyraziły władze chyba wszystkich ważnych państw na świecie. Nawet Mark Zuckerberg przyznał, że w kontekście tych kontrowersji Libra może nie wystartować. Ostatecznie ponoć ktoś w firmie uznał, że światu trzeba przedstawić zmodyfikowaną wersję pomysłu.

Według artykułu z 3 marca opublikowanego przez portal Bloomberga, projekt będzie teraz opierał się też na walutach fiat. Portfel Libry, Calibra, ma umożliwiać płacenie i przesyłanie środków też w walutach narodowych, np. dolarze czy euro. Zapewne twórcy chcą tym uspokoić sceptycznych czy wręcz wrogo nastawionych do pomysły urzędników, regulatorów i polityków, którzy boją się o swoją władzę z zakresu polityki monetarnej.

Jeśli doniesienia portalu są prawdziwe, Libra ma wystartować w październiku br.

„Stowarzyszenie Libra nie zmieniło swojego celu, jakim jest zbudowanie globalnej sieci płatności zgodnej z przepisami, a podstawowe zasady projektowania wspierające ten cel nie uległy zmianie”

– powiedział mediom Dante Disparte z zespołu Libry.

Takiej Libry chcemy?

Póki Facebook nie ujawni oficjalnych szczegółów dot. przebudowania portfela Calibra, nadal wiele kwestii pozostaje w obszarze domysłów. Czy jest np. szansa na to, że obok euro i dolara, aplikacja będzie obsługiwała BTC czy ETH? Jeśli tak, byłby to wspaniały news dla całej branży kryptowalut i blockchaina.

Taki, najlepszy dla BTC, scenariusz jest realny. Niedawno plotkowało się też o tym, że Twitter rozważa wprowadzenie u siebie systemów napiwków za posty. Dodając do tego fakt, że Jack Dorsey, szef korporacji, jest fanem niezależnych kryptowalut, możemy snuć wizję akceptacji BTC przez jego firmę.

Czy więc wielkie korporacje pomogą BTC i innych cyfrowym walutom ostatecznie wejść do świata mainstreamu?

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.