za

Kolejny zwolennik Bitcoina w rządzie Joe Bidena?

Binance Launchpool

USA i cały świat żyją dziś tym, jaki gabinet stworzy prezydent-elekt Joe Biden. Media donoszą właśnie, że przyszły prezydent ma powołać na stanowisko zastępcy sekretarza skarbu Gary’ego Genslera. To teoretycznie dobra wiadomość dla fanów kryptowalut.

Gary Gensler w rządzie Bidena?

Według doniesień CNBC, prezydent elekt na poważnie myśli o powołaniu Gary’ego Genslera na stanowisko zastępcy sekretarza skarbu. Telewizja stwierdza, że ​​„osoby zaznajomione z tą sprawą” wspomniały nazwisko Genslera jako bardzo prawdopodobnego kandydata do tej roli. W praktyce miałby on więc blisko współpracować z byłą przewodniczącą Rezerwy Federalnej Janet Yellen, która ma zostać sekretarzem skarbu. To o tyle ciekawe, że Yellen nie jest zwolenniczką BTC, z kolei Gensler zdaje się mieć na ten temat zupełnie odmienne zdanie.

Zwolennik BTC w gabinecie Bidena?

Gary Gensler jest profesorem ekonomii i zarządzania w MIT Sloan School of Management. Wcześniej, za rządów Baracka Obamy, był 11. przewodniczącym Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Surowcach (w okresie od 26 maja 2009 r. do 3 stycznia 2014 r.). Był też podsekretarzem skarbu ds. finansów krajowych (w latach 1999–2001) i zastępcą sekretarza Skarbu Rynków Finansowych (1997-1999).

Od Yellen różnią go głównie poglądy na temat cyfrowych aktywów i technologii blockchain. Gensler jest obecnie starszym doradcą w Digital Currency Initiative w MIT Media Lab, które prowadzi badania nad blockchainem i cyfrowymi walutami. On sam jest dość otwarty w kwestii kryptowalut.

Yellen zaś w przeszłości mocno krytykowała cyfrowe waluty. Nazwała np. Bitcoina “czymś nieużytecznym”. Możliwe, że przez ostatnie lata zmieniła to krytyczne zdanie (powyższe słowa wypowiedziała w 2017 r.),  ale jak na razie nic o tym nie świadczy.

Współpraca tej dwójki mogłaby być interesująca pod kątem rozwoju rynku kryptowalut, bowiem oboje mogą mieć mocno odmienne zdania nt. cyfrowych walut.

BTC zyskało też nowego “adwokata” w Senacie. Senator-elekt i była skarbnik stanu Wyoming, Cynthia Lummis, przyznała teraz w mediach, że będzie robiła wiele, by wesprzeć rozwój kryptowalut i blockchaina w USA.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 922,51 USD-3,01%
Ethereum logo
EthereumETH
3835,97 USD-2,42%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,08%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,96 USD-1,57%
Solana logo
SolanaSOL
167,34 USD-2,07%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3837,48 USD-2,38%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,69%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,46 USD0,34%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,57%