LibertyX wprowadził zakup BTC za gotówkę, w ponad 20 tys. amerykańskich sklepach

Wiadomości

Sprzedawcy detaliczni, w tym CVS Pharmacy, Rite Aid i 7-Eleven pozwalają użytkownikom aplikacji mobilnych LibertyX na zakup za Bitcoina za gotówkę.

Bitcoin za gotówkę do 500 dolarów

LibertyX, firma, która uruchomiła jeden z pierwszych bitomatów na świecie, właśnie umożliwiła zakup bitcoina za gotówkę w ponad 20 000 sklepach detalicznych, w całych Stanach Zjednoczonych.

W ogłoszeniu z dnia 22 czerwca, na Twitterze, firma zajmująca się obsługą bitcoinowych bankomatów poinformowała swoich klientów, że mogą już kupować bitcoina przy użyciu gotówki w m.in. w 7 Eleven, CVS Pharmacy, oraz Rite Aid.

Użytkownicy, którzy chcą skorzystać z usługi, muszą mieć zainstalowaną aplikację mobilną LibertyX, z wyprzedzeniem wybrać lokalizację sprzedawcy, oraz zeskanować swój kod kreskowy w momencie zakupu. Jak podało LibertyX, użytkownicy mogą kupić bitcoina o wartości od 20 do maksymalnie 500 dolarów (w momencie pisania tego artykułu jest to maksymalnie około 0,052 BTC). Transakcje mają być przetwarzane w ciągu kilku minut, za niewielką opłatą.

“Teraz, każdy jest tylko kilka mil od posiadania bitcoina i stania się częścią jego globalnej społeczności. Zakup bitcoina jest tak łatwy jak zeskanowanie kodu kreskowego podczas zakupów w sklepach spożywczych”.

– powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny LibertyX Chris Yim.

Reakcje kryptowalutowej społeczeności

Kryptowalutowi traderzy już zaczęli korzystać z nowej oferty. Użytkownik Reddita notyourcoins ponformował, że płacąc 104.95 dolara, otrzymał 99,58 dolarów w BTC. Zakup został dokonany w sklepie 7-Eleven w dniu 22 czerwca. Użytkownik zapłacił 100 dolarów za krypto, i 4,95 dolarów prowizji dla sprzedawcy.

Inny użytkownik, Oracle_of_Knowledge, przeprowadził obliczenia dotyczące tej transakcji:

“0,01040236 BTC za 100 dolarów. Więc 9613,20 dolarów za BTC było ceną, którą zapłaciłeś. 22 czerwca o 9:38 czasu zachodniego, więc dla porównania cena na giełdzie Coinbase Pro w tym czasie wynosiła między 9551 a 9570 dolarów. Nie jest to nawet taki zły spread, zapłaciłeś tylko około ~0,5% powyżej ceny “spot”. Plus stała opłata prowizyjna w wysokości 5 dolarów. Zaskakująco niezłe”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
7eleven bitcoin btc livertyx

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.