Policja szuka osób, które czują się poszkodowane przez Omega Best

Wiadomości omega

Fundacja traderów Trading Jam opublikowała na

bitbay zonda

Fundacja traderów Trading Jam opublikowała na swojej stronie informacje, które mogą zaciekawić osoby, które miały kontakt z Omega Best.

Czujesz się oszukany? Zgłoś się na policję

Fundacja informuje, że Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie:

„doprowadzenia w okresie od listopada 2018 r. do 31 maja 2019 r. na terenie Polski nieustalonych kontrahentów PORTALU OMEGA prowadzonego przez Nautilius Investment LTD z siedzibą w Ras Al. Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia pieniędzy wpłacanych na zakup produktu o nazwie Active Box o wartości od 20 do 20.000 Euro, będącego według organizatora połączeniem usług reklamowych, udziału w badaniach marketingowych i zadaniach związanych z obsługą chmury kryptowalutowej oraz obietnicach zysku składanych przy dokonaniu inwestycji wynoszących 30 % – 70% wpłaconej kwoty, podczas gdy w rzeczywistości uzyskane fundusze nie były nigdzie lokowane, a przeznaczone na wypłaty prowizji dla już funkcjonujących w systemie osób, tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k.”

Organizacja dodaje, że osoby, które czują się poszkodowane przez Omegę Best, mogą zgłosić zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Prokuraturze lub na Policji powołując się na sygn.  PO II Ds. 64.2020, PGK II 847/20.

Omega Best

Platforma już wcześniej budziła wątpliwości polskich władz. Pisał o niej UOKiK. 13 grudnia 2019 r., na podstawie informacji zgromadzonych w toku swojego postępowania, jak przypomina Trading Jam, urząd „wydał ostrzeżenie konsumencie i stwierdził, że system Omega może być piramidą finansową, a konsumenci mogą stracić pieniądze. Urząd zawiadomił o tym również Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ponieważ zdaniem UOKiK osoby, które stoją za tym systemem, mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ekonomicznego państwa i obywateli.”

Wiadomo, że projekt sprzedawał tzw. Active Boxy, które rzekomo miały być innowacyjnym „połączeniem usług reklamowych, udziału w badaniach marketingowych i zadań związanych z obsługą chmury kryptowalutowej”. Cena tego produktu wynosiła od 50 do 200 000 euro.

Do tego dochodził plan binarny, w ramach którego Użytkownik budował swoją tzw. „strukturę dystrybucyjną” w ramach „dwóch nóg”.

Tagi
omega omega.best UOKiK Omega

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.