za
Kuwejt zakazuje kryptowalut

Kuwejt wprowadza zakaz inwestowania w kryptowaluty

European Halving Party 2024

Kuwejt ogłasza całkowity zakaz inwestowania w kryptowaluty. Kraj ten dołączył tym samym do 10 innych państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, które nie pozwalają na inwestycje w cyfrowe aktywa.

Okazuje się, że zakaz ten nie jest jedynie sugestią, ponieważ za złamanie nowego prawa grożą surowe kary. Czy zatem pojawienie się zapowiadanego hucznie Islamic Coina zmieni podejście państw Bliskiego Wschodu do kryptowalut?

Kuwejt, czyli kolejny kraj Bliskiego Wschodu z zakazem inwestowania w kryptowaluty

Całkowity zakaz inwestowania, wydobywania oraz używania kryptowalut wydał Bank Centralny Kuwejtu oraz Ministerstwo Handlu. Warto dodać, że zakaz ten jest odpowiedzią na zalecenia FATF, czyli globalnego organu nadzorczego do spraw przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Osoby, które zostaną przyłapane na łamaniu przepisów, mogą podlegać karom finansowym lub karze pozbawienia wolności. Co ciekawe, podobne ograniczenia całkowitego lub częściowego zakazu korzystania z kryptowalut obowiązują już w 10 krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Tymi krajami są: Arabia Saudyjska, Algieria, Egipt, Iran, Irak, Jordania, Turcja, Tunezja oraz Maroko.

Zakaz kryptowalut w krajach islamskich jest jednoznacznie powiązany z tym, że cyfrowe aktywa (te oparte na złocie) zaliczane są do „ribawi”. Nazwa ta odnosi się do towarów, których obrót nie może być prowadzony w sposób spekulacyjny. Koran zakazuje handlu takimi aktywami, aby uchronić wiernych przed lichwą.

Islamic Coin, czyli kryptowaluta Bliskiego Wschodu

Czy Islamic Coin zmieni podejście Bilskiego Wschodu do kryptowalut i cyfrowych aktywów?

W świetle kolejnego zakazu kryptowalut w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, premiera Islamic Coina budzi jeszcze większe zainteresowanie. Ma być to pierwsza, muzułmańska kryptowaluta. Warto dodać, że Islamic Coin spełnia szereg wymogów oraz norm, aby nie łamać zasad Koranu i Szariatu.

Sama skala projektu firmy Haqq Network robi wrażenie, ponieważ wokół niego zgromadziło się wielu dużych inwestorów. Premiera Islamskiej Monety ma odbyć się już we wrześniu 2023, czyli za lekko ponad miesiąc. Niektórzy komentatorzy sugerują, że kryptowalutowe zakazy w krajach Bliskiego Wschodu mają być przygotowaniem gruntu pod Islamic Coina.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności