za

Kurs ETH nadal rośnie w oczekiwaniu na the Merge

Kurs ETH nadal rośnie. Bitcoin podążył za drugą kryptowalutą pod względem wielkości kapitalizacji rynkowej i także zaczął drożeć. Poprawę nastrojów widać m.in. w indeksach strachu i chciwości.

Kurs ETH rośnie. Bitcoin nie pozostaje daleko w tyle

Kurs ETH wynosi obecnie ok. 1709 USD, czyli 5% więcej niż dobę temu i 7,6% więcej niż 7 dni wcześniej. Wzrosty na etherze są napędzane oczekiwaniem na the Merge, czyli przejście sieci Ethereum na Proof-of-Stake.

Pozytywne emocje widać już też w gronie inwestorów ETH. Indeks strachu i chciwości etheru wynosi teraz 37, co oznacza strach, ale współczynnik ten rośnie od paru dni. Wczoraj wynosił 35, a początkiem miesiąca 32. W tym tempie, jeśli oczywiście nie dojdzie do załamania kursu ETH, indeks pokaże wskazania sugerujące już neutralne nastroje.

Bitcoin nie radzi sobie na wykresie tak dobrze jak ETH, ale i na tym rynku widać ożywienie. 1 BTC kosztuje obecnie 20 662 USD, co przekłada się na aż 8-procentowy skok ceny w skali doby i ok. 3-procentowy w ciągu tygodnia.

Indeks chciwości i strachu w przypadku bitcoina pokazuje jednak nadal 22, czyli skrajny strach. Ostatnie wskazanie dotyczyło jednak nastrojów przy cenie 19 366 USD. Obecnie kryptowaluta kosztuje już więcej niż 20 000 USD, co z pewnością mogło przełożyć się na poprawę nastrojów. 20 000 USD jest kluczowym poziomem dla BTC, bowiem jest to ATH bańki z 2017 r.

Eksperci sugerują początek nowej hossy

Poprawę nastrojów widać też w publicznych wypowiedziach ekspertów. Dyrektor generalny Pantera Capital Dan Morehead powiedział w tym tygodniu, że ​​bessa na rynku BTC niedługo się skończy.

Przeszliśmy przez trzy duże cykle bessy. Myślę, że w czerwcu osiągnęliśmy minima i zbliżamy się do kolejnej hossy. [Droga] Może być wyboista i może trochę potrwać, ale myślę, że zbliżamy się do następnego etapu rajdu

– stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Nie wszyscy są jednak takimi optymistami. Drugą stronę medalu pokazał inwestorom Brian Armstrong, CEO Coinbase.

Wszyscy mamy nadzieję, że potrwa to [czyli bessa – przyp. red.] od 12 do 18 miesięcy i [zobaczymy] udany powrót do zdrowia, ale oczywiście musisz przygotować się na to, że będzie to trwać dłużej. I tak o tym myślimy. I nie staramy się przesadzać w przewidywaniu przyszłości

powiedział w wywiadzie dla CBDC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.