za

Kurs ETH rośnie. Czy kryptowaluta Ethereum prześcignie we wzrostach bitcoina?

Binance Launchpool

Kurs ETH znów rośnie. Przebił poziom 3900 USD. W skali tygodnia i doby inwestorzy etheru mogą pochwalić się większymi zyskami niż ich koledzy z poletka BTC.

Kurs ETH zaatakuje dziś 4000 USD?

Najpierw szybki rzut oka na wykres. Kurs ETH wzrósł przez 7 dni o 25%. Tylko od wczoraj etherowi traderzy są bogatsi o 4%. Za jednego coina płaci się dziś nieco ponad 3900 USD. Jesteśmy blisko ataku na 4000 USD.

Źródło: bitcoinwisdom.io

Przez ostatnie dni inwestorzy na rynku kontraktów terminowych „agresywnie” otwierali długie pozycje na ETH. Było to spowodowane pogłoskami o tym, że ETF-y na ETH jednak powstaną. Całkowite zainteresowanie rynkiem kontraktów futures wzrosło w tym czasie do najwyższego poziomu od stycznia 2023 r., z 2,8 mln ETH do 3,2 mln ETH. I to w ciągu kilku godzin.

Traderzy zyskali większą ekspozycję na ETH niż na BTC, co widać po współczynniku Ethereum-Bitcoin Open Interest, który wzrósł z 0,54 do 0,67.

Co napędza wzrosty?

Wzrosty napędza oczywiście nadal news o tym, że SEC zatwierdziła wnioski o powstanie ETF-ów etheru. Do tego rynek może nadal grać pod to wydarzenie, bowiem Komisja w niedalekiej przyszłości ma zatwierdzić jeszcze formularze S-1. Chodzi o wprowadzenie etherowych funduszy na giełdy.

Możemy wchodzić w okres, w którym to ether drożeje w szybszym tempie niż bitcoin.

Analityk Michael van de Poppe wskazał w swoim ostatnim poście na to, że para ETH/BTC zaczyna rosnąć.

Obecnie para znajduje się na poziomie 0,057.

Źródło: coingecko.com

Szersze spojrzenie na wykres ETH/BTC pokazuje o jakim potencjale wzrostowym mówimy.

Źródło: coingecko.com

Jakie zaś nastroje panują na rynku? Indeks strachu i chciwości ETH wynosi 73, co oznacza chciwość rynku. Badanie wykonano przy cenie 3861 USD.

Za jednego bitcoina płaci się 68 530 USD, co oznacza spadek o ok. 1% od wczoraj i wzrost przez tydzień o 2%.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności