za
Kurs bitcoina spadł poniżej 20 000 USD

Kurs bitcoina spadł poniżej 20 000 USD

robinhood aplikacja rejestracja

Kurs bitcoina spadł poniżej poziomu 20 000 USD. Obecnie za 1 BTC płaci się “tylko” 19 800 USD.

Kurs bitcoina spada

Bitcoin kosztuje obecnie mniej niż 20 000 USD – dokładnie 19 900 USD. To mniej o 6,78% niż tydzień temu i 1,18% mniej niż wczoraj.

Za bitcoinem podążył ether. 1 ETH na giełdach kosztuje 1456 USD, czyli mniej o 8,19% niż tydzień temu. W skali doby ether stracił 2,88%.

Indeks strachu i chciwości bitcoina spadł do poziomu 24, czyli strachu. Parę godzin wcześniej znajdował się na pułapie 28.

Dlaczego kurs spada? Może być to korekta ostatnich wzrostów. Do tego na rynku pojawiła się obawa związana z tym, że upadła w 2014 r. giełda Mt. Gox. może zacząć proces wypłat bitcoinów swoim klientom, którzy zostali poszkodowani w wyniku ataku hakerskiego, jaki miał miejsce jeszcze w 2013 r. Mowa o ilości 137 000 BTC, jakie mają trafić do swoich starych/nowych właścicieli.

kurs bitcoina spada 20000 usd

Inwestorzy, którzy obawiają się, że nagle rynek dostanie zalany ponad 100 000 BTC nie biorą jednak pod uwagę tego, że proces wypłat, jeśli nawet wkrótce ruszy, potrwa miesiącami. Wątpliwe też, by wszyscy dawni klienci Mt. Gox od razu sprzedali swoje bitcoiny.

Inne powody spadków

Warto jednak dodać, że ostatnio prezes Fedu, Jerome Powell, powiedział, że zarządzany przez niego bank centralny planuje dalsze prowadzenie polityki zacieśniania ilościowego. W praktyce oznacza to podwyższanie stóp procentowych. To z kolei może prowadzić do dalszego ochłodzenia gospodarki i inwestycji, co wręcz musi się przełożyć na giełdę – także kryptowalut.

Obniżenie inflacji zapewne będzie wymagało dłuższego okresu wzrostu poniżej potencjału. Co więcej, bardzo prawdopodobne będzie jakieś osłabienie kondycji rynku pracy. Podczas gdy wyższe stopy procentowe, wolniejszy wzrost oraz bardziej miękki rynek pracy sprowadzą inflację w dół, przyniesie to także trochę bólu gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom – stwierdził w czasie sympozjum bankierów centralnych w Jacksone Hole.

Dodał, że to, w jakim kierunku podąży polityka Fedu, będzie jednak zależne od wskaźników gospodarczych.

– Nasza decyzja na wrześniowym posiedzeniu będzie całkowicie zależała od nadchodzących danych i ewolucji prognoz. W pewnym momencie nastawienie polityki monetarnej stanie się bardziej restrykcyjne, ale zapewne będzie właściwe, aby spowolnić tempo tych podwyżek – zapowiedział Powell.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności