za
Josselin Tonnellier

Problockchainowa narracja szkodzi bitcoinowi – uważa Josselin Tonnellier, założyciel firmy StackinSat

Josselin Tonnellier, założyciel firmy StackinSat, powiedział, że problockchainowa narracja utrudnia adopcję bitcoina.

Josselin Tonnellier mówi o adopcji BTC

Josselin Tonnellier, założyciel StackinSat i organizator Surfin’ Bitcoin 2022, w ekskluzywnym wywiadzie z reporterem Cointelegraph, Josephem Hallem, omówił kilka ważnych tematów, w tym adopcję bitcoina i kryptowalut we Francji.

Wyjaśnił, że jednym z najbardziej palących problemów w jego kraju, jeśli chodzi o adopcję bitcoina, jest narracja wspierająca blockchaina.

– Od wielu lat blockchain [w debacie publicznej] jest czymś świetnym. Bitcoin za to jest czymś złym – powiedział i wyjaśnił, że celem jego firmy jest zmiana tego stanu rzeczy. Jak dodał, stara się tłumaczyć ludziom, czym dokładnie jest ta kryptowaluta.

Jeśli chodzi o związek między surfowaniem a bitcoinem, założyciel StackinSat powiedział, że celem organizowanego przez niego wydarzenia było stworzenie miejsca do integracji środowiska kryptowalut.

Josselin Tonnellier

Chcieliśmy mieć miejsce, w którym mogliby gromadzić się ludzie [z branży] w bardzo przyjemnych okolicznościach pod koniec sierpnia – tłumaczył i dodał, że chodziło o to, by “ludzie mogli cieszyć się plażą, czuć się, jakby byli na wakacjach, rozmawiając przy tym o bitcoinie”.

Jako organizator tak specyficznego wydarzenia podkreślił również, że w jego kraju było wiele wydarzeń związanych z Web3 i NFT, ale niewiele dotyczyło samego bitcoina. To dodatkowo zachęciło jego zespół do zorganizowania imprezy.

Oprócz tego Hall zapytał Tonnelliera o trudności, jakie napotyka się w związku z organizowaniem takiej imprezy podczas bessy. Organizator wydarzenia wyjaśnił, że ma za sobą “kilka wzlotów i upadków”. Chodziło np. o ustalanie budżetu na całe wydarzenie.

Ogranicza to możliwości sponsoringu, zwłaszcza na rynku bessy [jaki mamy teraz] – odparł. Jak dodał, te są “jeszcze bardziej zmniejszone”Jak możesz sobie wyobrazić, budżet na marketing znacznie się kurczy – zauważył.

Pomimo wyzwań, z jakimi on i jego współpracownicy musieli się zmierzyć, Tonnellier powiedział, że byli w stanie zebrać odpowiednią ilość osób i zorganizować wydarzenie. Opisał, jak satysfakcjonujące było dla jego zespołu to, że ludzie spoza Francji specjalnie przylecieli do kraju, by wziąć udział w Surfin’ Bitcoin 2022.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.