za
indie kryptowaluty kucoin

KuCoin zbadał rynek kryptowalut w Indiach. Mimo ataków ze strony władz adopcja w regionie rośnie

robinhood aplikacja rejestracja

KuCoin opublikował raport dotyczący rynku technologii blockchain i kryptowalut w Indiach. Jest on zatytułowany “Into The Cryptoverse Report India”. Zgodnie z danymi z przygotowanej analizy, w tym kraju mieszka aż 115 milionów inwestorów, którzy zainwestowali w cyfrowe aktywa. Pod uwagę brano osoby, które posiadały kryptowaluty w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Indie a kryptowaluty

Politycy w Indiach nie są nazbyt przychylni kryptowalutom. Nie wpływa to jednak mocno na zachowania inwestycyjne obywateli kraju.

Ankieta KuCoin wykazała, że w Indiach jest aż 115 milionów inwestorów, którzy w okresie od stycznia do czerwca br. kupili kryptowaluty. Stanowią 15% populacji kraju (brano pod uwagę osoby w wieku od 18 do 60 lat). 10% społeczeństwa jest zainteresowane kryptowalutami i planuje zainwestować w cyfrowe aktywa w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

39% wszystkich inwestorów, którzy byli na rynku kryptowalut w pierwszym kwartale 2022 r., jest w wieku od 18 do 30 lat. To wzrost o 7% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Przeszkody w inwestowaniu

Firma zauważa, że w kraju istnieją pewne bariery w inwestowaniu w kryptowaluty.

Niejednoznaczność przepisów rządowych była kluczowym czynnikiem odstraszającym potencjalnych inwestorów. 33% twierdzi, że regulacje rządowe stanowią problem przy rozważaniu inwestycji w kryptowaluty. Bezpieczeństwo inwestowania w kryptowaluty jest również problemem dla wielu, ponieważ 26% martwi się, że hakerzy są dla nich zagrożeniem, a 23% obawia się, że mogą nie odzyskać swoich pieniędzy w przypadku incydentów związanych z bezpieczeństwem

– dodaje KuCoin.

Brak wystarczającej wiedzy na temat inwestycji w kryptowaluty jest z kolei największą przeszkodą w rozwoju rynku. 21% respondentów stwierdziło, że nie rozumie, jak działają cyfrowe aktywa.

indie kryptowaluty kucoin

Nastroje inwestycyjne są też obecnie słabe z powodu dekoniunktury na rynku. Obecni inwestorzy nie zamierzają teraz kupować kryptowalut.

(…) rząd Indii ogłosił [plan] uruchomienia CBDC, co dodatkowo wzbudziło zainteresowanie mieszkańców gospodarką cyfrową

– dodaje giełda.

W zeszłym miesiącu dyrektor generalny KuCoin powiedział, że Indie staną się kluczowym rynkiem kryptowalut, dzięki „wiedzy” obywateli kraju.

– Indie dały nam ogromną liczbę 5,6 miliona nowych klientów, których KuCoin dodał [do swojej platformy] w pierwszej połowie 2022 roku – wyjaśnił.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.