za

Kurs bitcoina przebija kolejne poziomy. Jesteśmy blisko ATH

1,5% dla maluszka

Kurs bitcoina ponownie zaskakuje. Gdy nastroje na rynku pogorszyły się i niektórzy oczekiwali pogłębienia korekty, ta zakończyła się i cena obecnie znajduje się na poziomie ponad 70 000 USD.

Kurs bitcoina znów rośnie

Po krótkim schłodzeniu rynku kurs głównej kryptowaluty rynku znowu rośnie. Obecnie jeden bitcoin kosztuje 70 350 USD, co oznacza wzrost o 7,9% w skali tygodnia i 4,5% od wczoraj.

Równie dobrze radzi sobie ether. Kosztuje 3633 USD, co oznacza wzrost w ciągu doby i 7 dni kolejno 4,3% i 7,7%.

Na powyższym tle jeszcze lepiej wypada BNB. Choć od wczoraj zdrożało o 1,3%, tak w ciągu tygodnia o 12,5%. Obecnie za 1 BNB trzeba zapłacić 592 USD. Solana, która rozgrzewa ostatnio emocje inwestorów, kosztuje 194 USD. W skali 24 h zdrożała o 4,7%, zaś 7 dni – 6%.

Nastroje także wyraźnie się poprawiły. Indeks strachu i chciwości BTC wynosi 81, co oznacza skrajną chciwość.

Większy chłód można poczuć na poletku etheru. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 67, co przekłada się na “zwykłą” chciwość.

Rośnie, ale dlaczego?

Z jakiego powodu wyceny kryptowalut rosną? Właściwie szukanie jednej, konkretnej przyczyny nie ma sensu. Zapewne końca dobiegła naturalna korekta poprzedniej fali wzrostów. Do tego już za niecały miesiąc – za ok. 27 dni – miejsce ma mieć halving. Podział nagrody dla górników kopiących BTC rozpoczynał dotąd najgorętszą fazę hossy. Rynek po prostu zaczął już grać pod to wydarzenie.

Pomijając jednak halving, tło rynku daje paliwo do hossy. W marcowym raporcie Fedu potwierdzono, że w tym roku dojdzie do jeszcze trzech cięć stóp procentowych. Do tego prężnie działają ETF-y bitcoina, które zapewne będą w nadchodzących miesiącach zdobywały coraz to większą popularność. Możliwe, że za kilka tygodni powstaną ETF-y etheru.

Jak widać, fundamenty do dalszej hossy są. Pytanie tylko, jak ta się rozwinie.

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności